Trwa ładowanie...
d4g6mht

Resorty obrony Rosji i USA rozmawiały o ostrzale w Dajr az-Zaur

• Ministerstwo Obrony Rosji i przedstawiciele pentagonu uczestniczyli w wideokonferencji • Strona rosyjska wyraziła zaniepokojenie z powodu ostrzału syryjskich sił rządowych przez koalicję pod wodzą USA w Dajr az-Zaur w Syrii
Share
Resorty obrony Rosji i USA rozmawiały o ostrzale w Dajr az-Zaur
Źródło: PAP/EPA, Fot: Abaca
d4g6mht

"Zaproponowane zostały konkretne działania w celu niedopuszczenia do podobnych incydentów w przyszłości" - poinformowało ministerstwo w komunikacie.

Komunikat głosi, że strony omówiły realizację memorandum ws. lotów nad Syrią z 20 października 2015 roku. Rozmowa odbyła się z inicjatywy strony rosyjskiej.

Dowodzona przez USA międzynarodowa koalicja przyznała się w sobotę do zbombardowania w Syrii pozycji, o których sądziła, że należą do Państwa Islamskiego (IS). Pozycje żołnierzy syryjskich znajdowały się w pobliżu lotniska w Dajr az-Zaur. Przedstawiciele sił zbrojnych USA poinformowali, że nalot został natychmiast wstrzymany, kiedy strona rosyjska przekazała, iż celem mogły być pozycje armii syryjskiej.

d4g6mht

Incydent ten doprowadził do amerykańsko-rosyjskiego spięcia na forum Rady Bezpieczeństwa ONZ. Wspierająca syryjskie władze Rosja zażądała w niedzielę od Amerykanów przeprowadzenia skrupulatnego śledztwa w tej sprawie.

Zobacz także: Syryjskie bliźniaczki o życiu w kraju ogarniętym wojną

d4g6mht

Podziel się opinią

Share
d4g6mht
d4g6mht
Więcej tematów