Trwa ładowanie...
d2mzi6b

"Resortowe Dzieci. Politycy". WP dotarła do fragmentów książki. Opisano w niej powiązania Komorowskiego, Kwaśniewskiego i Wałęsy

• Premiera książki "Resortowe Dzieci. Politycy" autorstwa Kani, Marosza i Targalskiego
• Pojawiają się w niej nazwiska Bronisława Komorowskiego oraz Aleksandra Kwaśniewskiego
• Dorota Kania dla WP: jeden rozdział poświęcony jest Lechowi Wałęsie
• Autorzy opisują również historię kariery byłego ambasadora RP w Waszyngtonie
• Według nich, "Ryszard Schnepf jest klasycznym dzieckiem resortu"
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Byli prezydenci RP: Aleksander Kwaśniewski, Lech Wałęsa oraz Bronisław Komorowski
Byli prezydenci RP: Aleksander Kwaśniewski, Lech Wałęsa oraz Bronisław Komorowski (PAP, Fot: Jacek Turczyk)
d2mzi6b

"Resortowe Dzieci. Politycy" to trzecia część serii, która opisuje "koneksje polityków z pierwszych stron gazet z osobami powiązanymi ze strukturami PRL". Autorami książki są Dorota Kania, Maciej Marosz i Jerzy Targalski. Wirtualna Polska dotarła do fragmentów publikacji jeszcze przed oficjalna premierą.

- Opisujemy w niej powiązania byłych prezydentów Bronisława Komorowskiego, Aleksandra Kwaśniewskiego oraz Lecha Wałęsy, ale jest tam także kilku innych ważnych polityków - zdradziła w rozmowie z Wirtualną Polską współautorka książki, Dorota Kania. Dodała, że rozdział poświęcony Lechowi Wałęsie nosi tytuł "prezydent Bolków".

W książce jest również opisana historia byłego ambasadora RP w Waszyngtonie, Ryszarda Schnepfa. Według autorów, jest "on klasycznym dzieckiem resortu".

d2mzi6b

"Jego ojciec Maksymilian Sznepf był żołnierzem wojskowej bezpieki, matka Alicja - funkcjonariuszem Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego, zwalczającym podziemie niepodległościowe, zaś krewny Oswald Sznepf, jako sędzia wojskowy, wydał co najmniej kilkanaście wyroków śmierci na Żołnierzy Wyklętych" - czytamy we fragmencie książki, do którego dotarła Wirtualna Polska.

Autorzy podają, że "nikt z rodziny Sznepfów nie został ukarany za walkę z uczestnikami podziemia niepodległościowego". Wyjaśniają, że "Alicja Schnepf straciła rentę specjalną za walkę z Żołnierzami Wyklętymi dopiero w latach 90."

"Resortowe Dzieci. Politycy". Kania: dużo uwagi poświęciłam Komorowskiemu

- W naszej pracy opieramy się tylko i wyłącznie na dokumentach, nie czerpiemy wiedzy z zasłyszanych plotek. Bardzo dużo uwagi poświęciłam Bronisławowi Komorowskiemu. Bardzo gorąco polecam ten rozdział, bo opisuje on trop leśniczówki we Władysławowie, do której jeździł Bronisław Komorowski. Najemcą był bardzo znany biznesmen, współpracownik Służb Specjalnych PRL - mówiła w TV Republika Dorota Kania.

d2mzi6b

Dodała, że przy okazji osoby Aleksandra Kwaśniewskiego, pojawiła się "notatka o jego żydowskich korzeniach i my tę notatkę przytaczamy".

Dorota Kania wyjaśniła, że "pierwsza część książki poświęcona jest prezydentom III RP, a druga część dotyczy głównie Ministerstwa Spraw Zagranicznych". - W każdej części opisani są ludzie, którzy mieli kluczowy wpływ na III RP, mamy mnóstwo tropów, pokazujących, czym naprawdę była III RP - wyjaśniła Kania.

"Resortowe Dzieci. Politycy" to trzecia część serii. Pierwsza poświęcona była mediom, a druga służbom. Powstaną jeszcze dwie części: o biznesmenach i ludziach nauki.

d2mzi6b

Podziel się opinią

Share

d2mzi6b

d2mzi6b
Więcej tematów