Trwa ładowanie...
ds78d2y

Reporter TVP 3 Lublin rozsypał śmieci na trawnik i został zwolniony. Kim jest Tomasz Zalewa?

To nagranie wzburzyło internautów. Reporter TVP 3 Lublin wyrzucił kilka odpadów ze śmietnika, żeby mieć lepszy materiał. Sprawdź, kim jest zwolniony już z TVP 3 w Lublinie reporter Tomasz Zalewa.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Reporter TVP 3 Lublin Tomasz Zalewa wyrzuca śmieci na trawnik. Fot. Facebook/Miasto Lublin
Reporter TVP 3 Lublin Tomasz Zalewa wyrzuca śmieci na trawnik. Fot. Facebook/Miasto Lublin
ds78d2y

Reporter TVP 3 Lublin wyrzuca śmieci

W czwartek w internecie zaczął krążyć film, na którym mężczyzna z mikrofonem TVP 3 Lublin podchodzi do śmietnika. Z pojemnika wyrzuca kilka śmieci na trawę, by zrobić lepszy materiał. Po chwili odpady z bliska nagrywa kamerzysta. Nagranie ze śmieciami wyemitowano w czwartek w Panoramie Lubelskiej.

Zachowanie dziennikarza nagrały kamery miejskiego monitoringu. Później upublicznił je profil Miasto Lublin na Facebooku. "Hej TVP 3 Lublin! Nie nadążymy sprzątać śródmieścia jeśli tak będziecie robić swoje "dziennikarstwo". Najwyraźniej dziś śmieci na placu Lecha Kaczyńskiego było za mało, więc reporter TVP Lublin Tomek Zalewa dodał coś od siebie, żeby news był bardziej wstrząsający" - podpisali nagranie.

Reporter TVP 3 Lublin. Kim jest Tomasz Zalewa?

Reporterem, który dopuścił się kontrowersyjnego zachowania, jest Tomasz Zalewa. Z TVP 3 Lublin związany jest już od kilku lat. Wcześniej pracował między innymi w lubelskim oddziale portalu naszemiasto.pl. Jak czytamy na natemat.pl, wspierał program "dobrej zmiany" - sztandarowe hasło Prawa i Sprawiedliwości, aktualnie rządzącej w Polsce parti.

ds78d2y

Tomasz Zalewa był również aktywny w kampanii prezydenckiej 2020. Popierał Andrzeja Dudę, który wygrał wybory i rozpoczął drugą kadencję. W internecie można znaleźć zdjęcia na których reporter Tomasz Zalewa trzyma baner z hasłem "Duda 2020".

W 2013 roku TVP 3 Lublin, na swoim profilu na Facebooku, tak przedstawiło Tomasza Zalewę: "Reporter Panoramy Lubelskiej - programu informacyjnego TVP LUBLIN. Współprowadzący "Poranek z Panoramą" i "Magazyn Sportowy". W razie potrzeby robi także za małpę. Wcześniej m.in. w Radiu Centrum, Radiu Puls, Radiu Złote Przeboje. Cechuje go wysoka kultura osobista i erudycja. Jego hobby to księgowość, oraz tapicerstwo. W wolnych chwilach uprawia szermierkę intelektualną i gra w squasha" - czytamy.

TVP 3 Lublin. Tomasz Zalewa zwolniony

Za swój wybryk Tomasz Zalewa został zwolniony z pracy. W piątek prezes TVP 3 Lublin Ryszard Montusiewicz wydał specjalne oświadczenie. Poniżej jego treść:

ds78d2y

Niniejszym oświadczam, że TVP3 Lublin rozwiązała w trybie natychmiastowym w dn. 13.08.2020 umowę z p. Tomaszem Zalewą, współpracownikiem ośrodka regionalnego TVP w Lublinie.

Powodem tej decyzji jest zarejestrowane przez monitoring miasta Lublin zachowanie p. T. Zalewy w dn. 13.08.2020, polegające na tworzeniu i zarejestrowaniu telewizyjnym nieprawdziwej sytuacji poprzez rozrzucanie śmieci wyjmowanych przez niego ze śmietnika, aby potwierdzić zasadność (nota bene realną i obiektywną) podejmowanego tematu nieporządków na jednym z placów rekreacyjnych w śródmieściu miasta.

Zachowanie p. T. Zalewy, jako współpracownika TVP3 Lublin, jest absolutnie nieakceptowalne, naganne, poza standardami dziennikarstwa i pracy w TVP.

źródło: natemat.pl/dziennikwschodni.pl

ds78d2y

Tęczowa flaga w szkole? Ostra reakcja ministra edukacji

ds78d2y

Podziel się opinią

Share
ds78d2y
ds78d2y
Więcej tematów