Trwa ładowanie...

Religijne święta Jarosława Kaczyńskiego. Prezes PiS odwiedził Powązki

Zakończyły się najważniejsze święta dla chrześcijan. Mimo restrykcji, które znacznie ograniczyły liczbę wiernych w kościele, wielu Polaków nie zrezygnowało z wizyty w świątyni. Wśród nich był prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Share
Jarosław Kaczyński na Powązkach w Niedzielę Palmową, 28.03.2021 r.
Jarosław Kaczyński na Powązkach w Niedzielę Palmową, 28.03.2021 r.Źródło: EASTNEWS, Fot: AGENCJA SE
dbyxz28

Zgodnie z decyzją rządu kościoły nie zostały zamknięte na Święta Wielkanocne. Wprowadzony został jednak nowy limit osób. Od 27 marca do 9 kwietnia w świątyniach może przebywać 1 osoba na 20 mkw. Niezbędne jest również zachowanie minimum 1,5 metra odległości.

"Mimo uciążliwych restrykcji, dotykających także życia religijnego Polaków, prezes PiS zrobił wszystko, by tegoroczne Święta Wielkanocne spędzić zgodnie z tradycją" – podaje "Super Express".

dbyxz28

W Wielką Niedzielę, która w tym roku wypadła 4 kwietnia, Jarosław Kaczyński udał się na mszę do kościoła św. Benona na warszawskim Nowym Mieście. Później odwiedził symboliczne miejsca pochówku Jarosława i Marii Kaczyńskich oraz grób matki na Powązkach.

Koronawirus w Polsce. Jarosław Kaczyński na cmentarzu

Przypomnijmy, że w 2020 roku rząd zdecydował się na zamknięcie cmentarzy na czas Świąt Wielkanocnych. Do restrykcji nie zastosował się jednak prezes PiS i mimo zakazu pojawił się na Cmentarzu Powązkowskim.

"Fakt" opublikował wtedy zdjęcia, na których widać było limuzynę Jarosława Kaczyńskiego, wjeżdżającą przez otwartą specjalnie dla niego bramę cmentarza. Sprawa wstrząsnęła opinią publiczną. Prokuratura nie dopatrzyła się jednak złamania prawa w działaniu Jarosława Kaczyńskiego.

Źródło: "Super Express"/Wiadomości WP

Pytanie o Adama Niedzielskiego. I nagle peany na cześć Łukasza Szumowskiego

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
dbyxz28

Podziel się opinią

Share
dbyxz28
dbyxz28
Więcej tematów