Trwa ładowanie...
d2646p9

Rekordowy spadek emisji dwutlenku węgla w USA

Emisja dwutlenku węgla związana ze spalaniem surowców energetycznych zmniejszyła się w ubiegłym roku w USA o ponad 400 mln ton, czyli 7% - podał Urząd Informacji Energetycznej (EIA).

d2646p9

Tak silnego spadku emisji jednego z najważniejszych gazów cieplarnianych nie odnotowano w USA jeszcze nigdy, od kiedy w 1949 r. zaczęto gromadzić odpowiednie dane. - Choć emisja CO2 spadała w trzech z ostatnich czterech lat, 2009 r. był pod tym względem wyjątkowy - oznajmił w dorocznym raporcie EIA, statystyczna agenda Departamentu Energetyki.

Z danych EIA wynika, że od początku dekady emisja CO2 zmniejszała się rocznie w USA średnio o 0,9%. W poprzedniej dekadzie rosła jednak w rocznym tempie 1,4%.

Ubiegłoroczny spadek emisji dwutlenku węgla tylko w niewielkim stopniu jest efektem rosnącej świadomości ekologicznej Amerykanów, która skłania ich do przesiadania się do bardziej energooszczędnych aut. Główną jego przyczyną była recesja, która ograniczyła zużycie energii.

Jak wskazuje agencja Reutera, ubiegłoroczny spadek zapotrzebowania na energię może pomóc Waszyngtonowi sprostać krótkoterminowym celom redukcji emisji gazów cieplarnianych. Administracja Baracka Obamy zadeklarowała, że w 2020 r. amerykańska gospodarka będzie wydzielała o 17% mniej gazów cieplarnianych, niż w 2005 r.

d2646p9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2646p9
Więcej tematów