Trwa ładowanie...
d2lzz6z
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rekordowy placek ziemniaczany na powitanie wiosny

Degustacja placka ziemniaczanego o rekordowej średnicy 2 metrów była w sobotę punktem kulminacyjnym obchodów pierwszego dnia wiosny w rejonie (powiecie) stołpeckim w obwodzie mińskim Białorusi. Były też tańce i śpiewy - poinformowała telewizja białoruska.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Polski rekordowy placek ziemniaczany miał 236 cm
Polski rekordowy placek ziemniaczany miał 236 cm (dobra24.pl)
d2lzz6z

Rekordowy placek ziemniaczany - danie uważane na Białorusi za najważniejsze w dzień zrównania dnia z nocą - został upieczony przez ekipę kucharzy pod kierownictwem mistrzyni patelni z 40-letnim stażem pani Wiery, która kieruje gospodarstwem agroturystycznym pod Mińskiem.

Jak informuje telewizja, do jego przygotowania zużyto 30 kg ziemniaków, 6 kg mąki i 60 jajek. Praca trwała aż 5 godzin.

Wykonawcy zamierzają zgłosić swoje dzieło do Księgi rekordów Guinnessa, gdyż zdecydowanie przyćmiewa ono poprzedni rekord - blin o średnicy 62 cm - podała telewizja.

d2lzz6z

Podziel się opinią

Share

d2lzz6z

d2lzz6z
Więcej tematów