Trwa ładowanie...

Rekordowe nagrody od marszałka województwa lubelskiego. Nazwiska tajemnicą "przez koronawirusa"

Aż 6,5 mln zł - tyle Jarosław Stawiarski przeznaczył na nagrody dla podległych mu urzędników. Do kogo trafiły? To pozostaje tajemnicą. Marszałek województwa lubelskiego opóźnia odpowiedź na pytanie o nagrodzonych, tłumacząc się koronawirusem.

Share
Rekordowe nagrody od marszałka województwa lubelskiego. Nazwiska tajemnicą "przez koronawirusa"Źródło: PAP
d3et329

Jarosław Stawiarski, marszałek województwa lubelskiego, był hojny dla urzędników. W ramach nagród za 2019 rok przekazał aż 6,5 mln złotych. To rekordowa suma - zauważyła Fundacja Wolności. Zwróciła uwagę na brak nazwisk wszystkich wyróżnionych osób. Termin na udzielenie odpowiedzi w tej sprawie minął.

Zaczęło się od tego, że 28 kwietnia Fundacja wystąpiła z wnioskiem do marszałka o udostępnienie informacji publicznych w zakresie imion i nazwisk, stanowisk i zakresu obowiązków pracowników urzędu marszałkowskiego niepełniących funkcji publicznych, którzy otrzymali nagrody za pracę w roku 2019 w kwocie 20 tys. zł lub większej. Dzień później poprosiła o wskazanie, jakie stanowiska zajmują nagrodzone osoby i w jakich departamentach pracują.

"Po przypomnieniu uzyskaliśmy odpowiedź z urzędu: 'Wniosek zostanie rozpatrzony w trybie ustawy z dnia 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej, z uwzględnieniem art. 68 pkt 6 ustawy z dnia 14 maja 2020 r. o zmianie niektórych ustaw w zakresie działań osłonowych w związku z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-21 (Dz.U. z 2020 r., poz.875)”.

d3et329

Zobacz także: Wakacje za granicą? Rzecznik rządu przypomina konkretną sytuację

Według Fundacji powoływanie się na przepisy dotyczące koronawirusa jest bezzasadne. "Cytowany przepis nie ma zastosowania w sprawach z zakresu prawa do informacji. Wezwaliśmy marszałka do niezwłocznego udostępnienia informacji. Liczymy na to, że nie ma on nic do ukrycia i niezwłocznie udzieli nam odpowiedzi" - podkreśla Fundacja.

Rekordowe nagrody dla urzędników z województwa lubelskiego. Za co?

Stawiarski nie podzielił sumy po równo. Niektórzy otrzymali 100 zł, a jedna z osób aż 56 tys. zł. O kim mowa? Między innymi jej nazwiska brakuje. Dlaczego Stawiarski przeznaczył tak dużą kwotę na nagrody?

d3et329

- Nagrody w 2019 roku przyznawane były pracownikom z uwagi na zwiększenie obowiązków służbowych związanych w właściwym zarządzaniem Regionalnym Programem Operacyjnym Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020. Pracownicy, którym wypłacono nagrody z najwyższą starannością oraz z dużym zaangażowaniem, wykonywali swoje obowiązki służbowe, wykazywali się inicjatywą i kreatywnością, realizując działania adekwatne do zajmowanego stanowiska pracy - tłumaczy rzecznik marszałka Remigiusz Małecki, cytowany przez "Gazetę Wyborczą".

Podkreślił, że dzięki zaangażowaniu urzędników województwo lubelskie awansowało o trzy pozycje pod względem "efektywności wdrażania RPO". - Biorąc pod uwagę obiektywne przesłanki, wypłacane nagrody dla pracowników zajmujących się wdrażaniem RPO WL w naszej ocenie są uzasadnione - zaznaczył.

Źródło: fundacjawolnosci.org

Koronawirus z Polsce i na świecie. Zobacz mapę. Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3et329
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3et329
Więcej tematów