Trwa ładowanie...
d2q56dg

Lubelskie: rekordowe nagrody od marszałka województwa. Jedna osoba dostała 56 tys.

Aż 6,5 mln zł - tyle marszałek województwa lubelskiego Jarosław Stawiarski przeznaczył na nagrody dla podległych mu urzędników. Jedna z wyróżnionych przez niego osób otrzymała 56 tys. zł. Jej nazwisko jest tajemnicą.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jarosław Stawiarski był szczególnie hojny dla jednen osoby
Jarosław Stawiarski był szczególnie hojny dla jednen osoby (Agencja Gazeta)
d2q56dg

Jarosław Stawiarski, marszałek województwa lubelskiego, był hojny dla urzędników. W ramach nagród za 2019 rok przekazał aż 6,5 mln złotych. To rekordowa suma - zauważyła Fundacja Wolności. Zwróciła uwagę na brak nazwisk wszystkich wyróżnionych osób.

"To na tyle duże pieniądze, że nie powinno być tajemnicą, którzy z urzędników je otrzymali. Wystąpiliśmy o ujawnienie ich nazwisk" - czytamy w komunikacie Fundacji Wolności. Stawiarski nie podzielił sumy po równo. Niektórzy otrzymali 100 zł, a jedna z osób aż 56 tys. zł. O kim mowa? Między innymi jej nazwiska brakuje.

Dlaczego Stawiarski przeznaczył tak dużą kwotę na nagrody? - Nagrody w 2019 roku przyznawane były pracownikom z uwagi na zwiększenie obowiązków służbowych związanych w właściwym zarządzaniem Regionalnym Programem Operacyjnym Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020. Pracownicy, którym wypłacono nagrody z najwyższą starannością oraz z dużym zaangażowaniem, wykonywali swoje obowiązki służbowe, wykazywali się inicjatywą i kreatywnością, realizując działania adekwatne do zajmowanego stanowiska pracy - tłumaczy rzecznik marszałka Remigiusz Małecki, cytowany przez "Gazetę Wyborczą".

d2q56dg

Zobacz też: Jarosław Gowin marszałkiem Sejmu? Jest reakcja

Podkreślił, że dzięki zaangażowaniu urzędników województwo lubelskie awansowało o trzy pozycje pod względem "efektywności wdrażania RPO". - Biorąc pod uwagę obiektywne przesłanki, wypłacane nagrody dla pracowników zajmujących się wdrażaniem RPO WL w naszej ocenie są uzasadnione - zaznaczył.

Przeczytaj również: PiS atakuje Grodzkiego za nagrody. Sejmowe premie były znacznie większe

Źródło: fundacjawolnosci.org/"Gazeta Wyborcza"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2q56dg

Podziel się opinią

Share
d2q56dg
d2q56dg
Więcej tematów