Trwa ładowanie...

Rekonstrukcja rządu w tym tygodniu? Rzecznik prezydenta Błażej Spychalski: to niemożliwe

- Chcielibyśmy, aby nowy rząd, już po rekonstrukcji, został powołany w połowie tego tygodnia - oświadczył w poniedziałek rano szef KPRM Michał Dworczyk. Już jednak wiadomo, że termin ten jest nierealny. Wszystko przez "bardzo napięty kalendarz" prezydenta Andrzeja Dudy.

Share
Rekonstrukcja rządu w tym tygodniu? Błażej Spychalski: to niemożliwe
Rekonstrukcja rządu w tym tygodniu? Błażej Spychalski: to niemożliweŹródło: East News, Fot: Mateusz Grochocki, East News
d47jjfw

Rzecznik prezydenta Błażej Spychalski pytany o możliwy termin rekonstrukcji rządu stwierdził, że raczej nie dojdzie do niej w tym tygodniu.

- Po pierwsze, musi wpłynąć wniosek w tej sprawie ze strony premiera Mateusza Morawieckiego. Z tego co wiem, na chwilę obecną taki wniosek jeszcze nie wpłynął. W momencie, w którym taki wniosek wpłynie, pan prezydent oczywiście się nad nim pochyli i wyznaczy termin rekonstrukcji - stwierdził Spychalski.

d47jjfw

Rekonstrukcja rządu? Prezydent ma napięty kalendarz

- Nie mniej jednak z uwagi na bardzo, ale to bardzo napięty kalendarz pana prezydenta w tym tygodniu, moim zdaniem, taka zmiana, jest praktycznie w tym tygodniu niemożliwa - dodał rzecznik prezydenta. - Powiem więcej, wydaje się, że przed skierowaniem takiego wniosku taki termin powinien być wcześniej uzgodniony bezpośrednio z panem prezydentem - zaznaczył.

Spychalski pytany o plany prezydenta na ten tydzień, odparł, że rozpoczyna dużą debatę na temat ustawy o ochronie zwierząt. W ramach tej debaty - jak poinformował rzecznik Andrzeja Dudy - w Pałacu Prezydenckim odbędą się bardzo szerokie konsultacje ze środowiskiem rolniczym.

Przypomnijmy, że w poniedziałek rano szef KPRM był pytany w radiu RMF FM o termin rekonstrukcji rządu. - Chcielibyśmy, aby nowy rząd, już po rekonstrukcji, został powołany w połowie tego tygodnia - stwierdził. Zaznaczył, że jeśli tak się nie stanie, do zmian dojdzie zapewne na początku przyszłego tygodnia.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d47jjfw

Podziel się opinią

Share
d47jjfw
d47jjfw
Więcej tematów