Trwa ładowanie...
d2q9ygm

Rekonstrukcja rządu. Są pierwsze nazwiska: Elżbieta Witek i Bożena Borys-Szopa

Jutro przed południem mamy poznać szczegóły dotyczące rekonstrukcji rządu. Kilku ministrów straci teki w związku z objęciem mandatu europosła. Zmiany mają jednak dotknąć także innych szefów resortów. Kto pojawi się w rządzie? Znamy pierwsze nazwiska.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Elżbieta Witek i Bożena Borys-Szopa obejmą ministerialne teki?
Elżbieta Witek i Bożena Borys-Szopa obejmą ministerialne teki? (PAP, Fot: Maciej Kulczyński, Tomasz Gzell)
d2q9ygm

Jak ustalił reporter portalu rmf24.pl Joachima Brudzińskiego zastąpi w MSWiA Elżbieta Witek. Szefem resortu rodziny, pracy i polityki społecznej zostanie była Główna Inspektor Pracy i szefowa sejmowej komisji polityki społecznej i rodziny Bożena Borys-Szopa.

Zobacz także: Rekonstrukcja rządu. Padła nowa data

Premier Mateusz Morawiecki proponował, by fotel szefa MSWiA objął obecny szef ABW Piotr Pogonowski. Elżbieta Rafalska na swojego następcę forsowała dotychczasowego wiceministra resortu rodziny Stanisława Szweda.

d2q9ygm

Jarosław Kaczyński postawił jednak na kobiety. O takim wyborze, jak dowiedział się reporter rmf24.pl, miała zdecydować łagodność i lojalność obu kandydatek.

Zobacz także: Nadchodzi rekonstrukcja rządu. Szefernaker: "Będzie wiele młodych osób"

Przypomnijmy, że mandaty europosła otrzymali m.in.: wicepremier Beata Szydło, szef MSWiA Joachim Brudziński, minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska, szefowa MEN Anna Zalewska, rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska, minister w KPRM Beata Kempa, wiceminister inwestycji i rozwoju Andżelika Możdżanowska oraz wiceszef MS Patryk Jaki.

Jaki poinformował na briefingu w poniedziałek, że złożył rezygnację zarówno z funkcji sekretarza stanu w ministerstwie sprawiedliwości, jak i przewodniczącego komisji weryfikacyjnej.

Źródło: rmf24.pl

d2q9ygm

Podziel się opinią

Share
d2q9ygm
d2q9ygm
Więcej tematów