Trwa ładowanie...

Rekonstrukcja rządu już wkrótce? Padły konkretne nazwiska ministrów do wymiany

Od jakiegoś czasu pojawiają się nowe doniesienia ws. rekonstrukcji rządu. Teraz padły nazwiska ministrów, którzy mogą zostać wymienieni.

Share
Rekonstrukcja rządu już wkrótce? Padły konkretne nazwiska ministrów do wymiany
Źródło: PAP
denb7s0

O sprawie informuje "Super Express". Gazeta podaje nazwiska ministrów, którzy mogą spodziewać się dymisji. Chodzi o m.in. ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego, szefa resortu finansów Tadeusza Kościńskiego, ministra rolnictwa Jana Krzysztofa Ardanowskiego, czy minister sportu Danutę Dmowską-Andrzejuk.

Jak czytamy w artykule, sam Szumowski nie chce już kierować resortem zdrowia, Kościński ma kandydować na szefa Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju z siedzibą w Londynie, a teka ministra rolnictwa ma być zarezerwowana dla... polityka z PSL. To plan ekipy rządzącej na wypadek, gdyby doszło do koalicji PiS-PSL. Z kolei, jeśli chodzi o ministra sportu, partia poszukuje fachowca na miarę Witolda Bańki.

denb7s0

Z kolei jak wynika z ustaleń portalu Money.pl, przy ewentualnej rekonstrukcji z rządu mają odejść: minister finansów Tadeusz Kościński, szefowa resortu pracy i polityki społecznej Marlena Maląg oraz minister sportu Danuta Dmowska-Andrzejuk.

Zobacz też: Andrzej Duda nagrany przez Rosjan. Bogdan Zdrojewski: to było żenujące

Rekonstrukcja rządu. "To nie będą kosmetyczne zmiany"

Temat rekonstrukcji miał być poruszany na spotkaniu z Jarosławem Kaczyńskim w Kancelarii Premiera we wtorek wieczorem. Jak podaje "SE", premier Morawiecki miał przekonywać prezesa PiS do niektórych zmian.

- Wygrana Andrzeja Dudy wzmocniła premiera Mateusza Morawieckiego, który przecież dla prezydenta objechał w kampanii wiele miast i miasteczek. Prezes PiS ma do niego zaufanie. I już wkrótce szef rządu wymieni kilku ministrów. Z kolei część resortów zostanie połączonych, scalonych – powiedział ważny polityk PiS w rozmowie z dziennikiem.

denb7s0

Z kolei jak przekonuje europoseł PiS Ryszard Czarnecki, "Kaczyński już wkrótce ściągnie lejce z rządowego rydwanu i będą poważne zmiany w rządzie, nie kosmetyczne". - Nie przesądzałbym, że te zmiany w rządzie będą po wakacjach, mogą być wcześniej - zdradził polityk.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: "Super Express"

denb7s0

Podziel się opinią

Share
denb7s0
denb7s0
Więcej tematów