Trwa ładowanie...

Ryszard Czarnecki: "Jarosław Kaczyński, choć o tym nie mówi, myśli o rekonstrukcji"

Ryszard Czarnecki w rozmowie z mediami zapowiedział, że prezes PiS, mimo że o tym nie mówi, to myśli o "poważnej" rekonstrukcji. - Nie sądzę, aby objęła Mateusza Morawieckiego - zaznaczył europoseł Prawa i Sprawiedliwości.

Share
Ryszard Czarnecki: "Jarosław Kaczyński, choć o tym nie mówi, myśli o rekonstrukcji"
Źródło: East News
d1giyz2

Ryszard Czarnecki dla "Faktu" powiedział, że jego zdaniem rekonstrukcja, o której myśli Jarosław Kaczyński będzie miała charakter "zarówno strukturalny, jak i personalny". - Nie sądzę, aby objęła Mateusza Morawieckiego - podkreślił.

Europoseł zapytany o to, czy strategią PiS na najbliższy czas będzie wojna z mediami, uczelniami i samorządami odpowiedział, że partia chce "budować wspólnotę, a nie dzielić". - Proszę nie przypisywać nam złych intencji, bo ich nie mamy - wtrącił Europoseł PiS zaznaczył, że jest przeciwny używania militarnego języka "typu wojna".

d1giyz2

Wyniki wyborów 2020. Ryszard Czarnecki nadszedł czas, "aby ten bitewny kurz opadł"

- Demokracja to spór i to jest oczywiste. Demokracja to konflikt i to też jest jasne - dodał. Jednak teraz po "najdłuższej kampanii" nadszedł czas, "aby ten bitewny kurz opadł i abyśmy starali się szukać tego, co łączy".

Zobacz wideo: "Wiadomości TVP" ostro o Mateuszu Morawieckim. Radosław Fogiel: nie widzę tu nic nadzwyczajnego

Podpytywany o to, czy wyraźny podział wśród Polaków jest dla partii rządzącej sygnałem ostrzegawczym, powiedział, że "zawsze połowa jest przeciwko wszystkiemu". - Też widzimy, że pięć lat temu potrafiliśmy zapędzić młodych ludzi na nasz pokład, tym razem było dużej gorzej - dodał.

Czarnecki mówił, że nie ulega wątpliwości, iż z tych i wielu innych faktów należy wyciągnąć wnioski. "Jest na to czas" - spuentował.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: Fakt

d1giyz2

Podziel się opinią

Share
d1giyz2
d1giyz2
Więcej tematów