Trwa ładowanie...

Izabela Leszczyna o Łukaszu Szumowskim: to oszust. Jest reakcja ministra

Gorąco w studiu TVN24. Posłanka KO Izabela Leszczyna nazwała ministra Szumowskiego "oszustem", krytykując jednocześnie działania służb specjalnych. - Minister Szumowski zarobi na tym pozwie, albo jakaś instytucja charytatywna - stwierdził z kolei jej rozmówca wiceminister Marcin Horała. Głos w tej sprawie zabrał sam szef resortu zdrowia.

Share
Izabela Leszczyna o Łukaszu Szumowskim: to oszust. Jest reakcja ministra
Źródło: PAP
d1p8dxj

Izabela Leszczyna z Koalicji Obywatelskiej oraz wiceminister Marcin Horała byli gośćmi w programie "Kropka nad I" na antenie TVN24. Politycy byli pytani m.in. o wybory prezydenckie 2020.

- Jeżeli mówimy o równości wyborów, to jest rzecz bezprecedensowa, żeby jedna formacja mogła wystawić kandydata na prezydenta - po czym jak się nie sprawdził - wymienić go na innego - stwierdził Horała. Z kolei Leszczyna odnosząc się do protestów wyborczych wnoszonych do Sądu Najwyższego, stwierdziła, że nie chodzi o zmianę wyniku, tylko o uczciwość.

d1p8dxj

- Wybory muszą być uczciwe, a uczciwe wybory w demokratycznym państwie prawie, to takie, które zapewniają równość kandydatów, a nie było równości w czasie kampanii i w czasie głosowania, to nawet nie wymaga dowodzenia - przekonywała posłanka KO.

Zobacz też: Andrzej Duda nagrany przez Rosjan. Bogdan Zdrojewski: to było żenujące

Mocne słowa o Łukaszu Szumowskim. Będzie pozew?

Podczas rozmowy pojawiła się również kwestia wotum nieufności wobec szefa MSWiA i koordynatora służb specjalnych Mariusza Kamińskiego.

- To jest skandal, że mamy szefa służb specjalnych, który ukrywa oszustwa najwyższych urzędników państwowych - oświadczyła Izabela Leszczyna, wymieniając aferę z szefem NIK Marianem Banasiem, czy sprawę spółki Srebrna, która jest powiązana z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim.

d1p8dxj

- Minister Kamiński nie umiał zrobić parasolu ochronnego nad ministrem Szumowskim, który jest kolejnym kryształem w waszej partii i wprowadził go na minę. Pozwolił kupić od handlarza bronią respiratory, których właściwie nie ma - dodała.

Z kolei wiceminister Horała dopytywany przez prowadzącą o to, czy szwankują służby specjalne, stwierdził ironicznie, że poziom dyskusji w studiu pokazuje, że "jedna telewizja jest stronnicza, a druga obiektywna". - Jeśli ministrowie są oszustami, to redaktorzy mają obowiązek o tym mówić - stwierdziła posłanka Leszczyna.

- Który minister jest oszustem? - zareagował jej rozmówca. Izabela Leszczyna odparła, że "minister Szumowski". - Minister Szumowski zarobi na tym pozwie, albo jakaś instytucja charytatywna - skwitował polityk partii rządzącej.

- Oszukał nas wielokrotnie, nie tylko wyłudzając od NCBiR (pieniądze - przyp. red.) w sposób niezgodny z prawem, czego służby też nie dopilnowały - powiedziała Leszczyna.

d1p8dxj

Przypomnijmy: Koalicja Obywatelska oskarża Łukasza Szumowskiego, że spółki związane z jego bratem otrzymywały wielomilionowe dotacje od Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, gdy polityk kierował NCBiR. Z tymi oskarżeniami nie zgadza się Szumowski, który twierdzi, że nigdy nie nadzorował działań Centrum.

Izabela Leszczyna ostro o ministrze. Jest reakcja Łukasza Szumowskiego

Po programie głos zabrała sam zainteresowany. - Na pewno zapoznam się najpierw w wypowiedzią, bo nie oglądam TVN-u, a potem podejmę odpowiednie kroki prawne - powiedział minister Łukasz Szumowski w rozmowie z portalem TVP Info.

– Nie można pozwalać na ewidentne kłamstwa i oszczerstwa. Wydawało mi się, że kampania już minęła i emocje opadły po drugiej stronie. W końcu przegrali. Ale jak widać, nie wszyscy przeboleli i zaleganie afektu u niektórych jest widoczne – dodał szef resortu zdrowia.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1p8dxj

Podziel się opinią

Share
d1p8dxj
d1p8dxj
Więcej tematów