Trwa ładowanie...
d4axiw9

Kolejne oskarżenia opozycji wobec Łukasza Szumowskiego i jego brata. Chodzi o 200 mln zł z NCBiR

- Spółki powiązane z braćmi Szumowskimi od początku rządu Beaty Szydło do dzisiaj otrzymały 200 mln zł z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju - stwierdził poseł Michał Szczerba z Koalicji Obywatelskiej.
Share
Łukasz Szumowski zapewnia, że nie doszło do naruszeń ws. spółki jego brata i dotacji z NCBiR
Łukasz Szumowski zapewnia, że nie doszło do naruszeń ws. spółki jego brata i dotacji z NCBiRŹródło: PAP, Fot: PAP/Marcin Obara
d4axiw9

- Niedawno przekazano 25 mln zł dla czterech spółek zależnych. Narodowe Centrum Rozwoju przekazało dotację. Za tymi spółkami stoją bracia Szumowscy. - stwierdził we wtorek poseł Koalicji Obywatelskiej Michał Szczerba.

Polityk uważa, że "minister Łukasz Szumowski funkcjonuje w ostrym cieniu mgły niejasności". Z jego informacji wynika, że "spółki powiązane z braćmi Szumowskimi od początku rządu Beaty Szydło do dnia dzisiejszego z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju otrzymały 200 mln zł".

Łukasz Szumowski i jego brat. KO chce komisji śledczej

- W tej sprawie powinna powstać komisja śledcza w Sejmie, poprzedzona dymisją ministra Łukasza Szumowskiego - dodał Szczerba.

d4axiw9

"Gazeta Wyborcza" ustaliła, że spółka OncoArendi, której prezesem jest brat ministra zdrowia Marcin Szumowski, dostała ok. 300 mln zł dotacji z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Udziały w spółce przez inne firmy ma żona Łukasza Szumowskiego. NCBiR podlega ministerstwu nauki i szkolnictwa wyższego. Minister zdrowia był wiceszefem MNiSW od końca 2016 do początku 2018 r.

Zobacz też: Roman Giertych i afera ws. Łukasza Szumowskiego. Jarosław Gowin komentuje

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4axiw9

Podziel się opinią

Share
d4axiw9
d4axiw9
Więcej tematów