Trwa ładowanie...

Rekonstrukcja rządu. Andrzej Duda i Mateusz Morawiecki rozmawiali o nowych ministrach

Mateusz Morawiecki skonsultował z Andrzejem Dudą kandydatury na stanowiska ministrów. Chodzi o zastąpienie członków rządu, którzy zdobyli mandat europosła. - Prezydent zgłosił kilku kandydatów do rządu - powiedział rzecznik Błażej Spychalski.

Share
Rekonstrukcja rządu. Andrzej Duda i Mateusz Morawiecki rozmawiali o nowych ministrach
Źródło: East News, Fot: Robert Stachnik/REPORTER
d35u701

- Rola Prezydenta RP w powoływaniu ministrów jest oczywista i kluczowa. W dobrym tonie jest informować prezydenta o zmianach w rządzie - mówił sekretarz stanu w KPRM Jacek Sasin na antenie Polskiego Radia. Polityk jest jednym z potencjalnych kandydatów na stanowisko ministra finansów.

- Premier przedstawił prezydentowi listę, a on ustosunkował się do nazwisk. Rozmowy będą jeszcze trwały - powiedział rzecznik głowy państwa. Błażej Spychalski podkreślił, że dojdzie do zmian nie tylko na szczeblu szefów resortów, ale ich zastępców.

d35u701

Rekonstrukcja rządu. Nazwiska poznamy 4 czerwca

Wiceprezes PiS Adam Lipiński już w środę po południu mówił dziennikarzom, że nazwiska nowych ministrów są już znane. Z decyzjami, które zapadły w siedzibie partii przy ul. Nowogrodzkiej zapozna się teraz głowa państwa.

Nazwiska nowych ministrów zostały zatwierdzone przez koalicjantów. Wiadomo, że premier Morawiecki chciał porozmawiać z prezydentem Dudą na temat rekonstrukcji zanim ten uda się z wizytą zagraniczna do Azerbejdżanu. Wylot zaplanowano na czwartkowe popołudnie.

Zobacz też: Rekonstrukcja rządu. Jacek Sasin ucina spekulacje ws. Rafalskiej. Mówi też o Szydło

Z informacji Wirtualnej Polski wynika, że nazwiska nowych członków rządu poznamy 4 czerwca. Tego samego dnia na obchody 30 rocznicy pierwszych częściowo wolnych wyborów w Polsce przyleci Donald Tusk. Rzecznik prezydenta nie potwierdził tej daty.

Masz news, ciekawy film lub zdjęcie? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl. Opiszemy najciekawsze historie i materiały!

d35u701

Podziel się opinią

Share
d35u701
d35u701
Więcej tematów