Trwa ładowanie...
dgyrizc
04-10-2005 01:30

Regulaminowy kolczyk

"Dziennik Polski" pisze: bluzy z kapturem,
czapki z daszkiem, kuse spódniczki, a nawet szorty - to tylko
niektóre elementy stroju, których noszenie w szkołach jest surowo
zabronione.

dgyrizc
dgyrizc

Szkolne statuty coraz dokładniej precyzują, jak powinien wyglądać uczeń. W ubiegłym roku do statutu Gimnazjum nr 39 w Krakowie wprowadzono zakaz noszenia na terenie szkoły bluz z kapturem.

One świadczą o przynależności do pewnej subkultury - tłumaczy dyrektorka szkoły, Wiesława Kaczmarczyk. Nie można też nosić jaskrawego makijażu i wyzywających fryzur - dodaje.

Zakaz farbowania włosów obowiązuje również w krakowskim Gimnazjum nr 13. Nie wolno też nosić koszulek z logo marihuany i długich kolczyków. Zabronione jest wypisywanie w zeszytach kibicowskich haseł i chodzenie z odkrytymi pępkami - wylicza szkolny psycholog, Agnieszka Ryss.

Z uczniem, który złamie któryś z tych zakazów spisywany jest kontrakt. Obowiązuje przez miesiąc. Tyle czasu ma uczeń na zmianę swojego zachowania. Jeśli tego nie zrobi otrzymuje naganę, najpierw na forum klasy, potem szkoły - mówi Ryss.

dgyrizc

Podobne rozporządzenia wprowadzane są do coraz większej ilości polskich szkół.

Przepisy te wprowadziliśmy już kilka lat temu - tłumaczy dyrektor ósemki Zdzisław Kusztal. M.in. dlatego, że rodzice często stawali w obronie swoich niestosownie ubranych dzieci, tłumacząc, że statut nie wspomina o uczniowskim stroju - dodaje.

Dyrektor Kusztal przyznaje, że tego typu regulamin niektórych może śmieszyć, ale - jego zdaniem - czasem warto postawić wymagania.

Warto pod warunkiem, że da się je wyegzekwować - komentuje na łamach "Dziennika Polskiego" dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych Huty im. Sendzimira, Mirosław Ziarek. W jego szkole nie ma regulacji dotyczących stroju. (PAP)

dgyrizc
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dgyrizc
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj