Trwa ładowanie...
d1s819n

Recep Erdogan: obywatele Turcji chcą przywrócenia kary śmierci

• Obywatele Turcji chcą przywrócenia kary śmierci, a rządzący muszą ich słuchać - powiedział prezydent tego kraju w wywiadzie dla niemieckiej telewizji ARD
• Sam Erdogan już wcześniej opowiedział się za niezwłocznym ponownym stosowaniem kary śmierci po nieudanym przewrocie wojskowym
• Do nieudanego puczu doszło w Turcji 15 lipca
• W jego wyniku zginęło co najmniej 270 osób
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Prezydent Turcji
Prezydent Turcji (PAP/EPA)
d1s819n

- Turcy chcą przywrócenia kary śmierci, a my jako rządzący musimy ich słuchać. Nie możemy powiedzieć 'nie, to nas nie interesuje' - zaznaczył turecki prezydent.

W odpowiedzi na pucz władze rozpoczęły czystki na bezprecedensową skalę. Od 16 lipca tymczasowo aresztowano ponad 11 tys. osób, a 5,8 tys. zostało zatrzymanych.

W poniedziałek przewodniczący Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker podkreślił, że jeśli władze w Ankarze przywrócą karę śmierci, to negocjacje akcesyjne z UE zostaną natychmiast wstrzymane. Jak dodał, dla kraju, którego prawo przewiduje karę śmierci, nie ma miejsca we Wspólnocie.

Kara śmierci została w Turcji zniesiona w 2004 roku. W praktyce żaden wyrok śmierci nie był jednak w tym kraju wykonany od 1984 roku.

d1s819n

Podziel się opinią

Share

d1s819n

d1s819n
Więcej tematów