Trwa ładowanie...
d2zm3zg

Reality show: Cela numer pięć

Nowy hit gruzińskiej telewizji ma prosty scenariusz – znany satyryk zamknął się w więzieniu i obiecuje, że wyjdzie po ustąpieniu prezydenta.

d2zm3zg
d2zm3zg

Giorgi Gaczecziładze siedzi od 20 stycznia. Śpi na pryczy w celi urządzonej w studiu telewizyjnym. Zaprasza artystów, obrońców praw człowieka i opozycjonistów. Ci na żywo krytykują prezydenta Micheila Saakaszwilego. „Cela numer pięć” filmowana jest bez przerwy, a życie „więźnia” ogląda coraz więcej widzów.

Gaczecziładze jest poetą i satyrykiem, bratem Lewana, rywala Saakaszwilego w wyborach prezydenckich sprzed roku. Giorgi do dziś uważa, że je sfałszowano. Saakaszwili ma jednak przed sobą cztery lata kadencji i zamiast ustąpić, ogląda „Celę...”. Twierdzi, że ten program jest dowodem na wolność słowa w kraju. Kaukascy artyści walczą też z innym przywódcą. Reprezentanci Gruzji na Eurowizję zaproponowali przebój „We don’t wanna put in”. Choć dalej w tekście jest „the negative move” („nie chcemy wyprowadzać negatywnego ruchu”), w ucho rzuca się, że Gruzini nie chcą Putina. Piosenka wzbudziła protesty w Moskwie, gdzie odbywa się finał konkursu, i prawdopodobnie zostanie odrzucona.

Joanna Woźniczko - Czeczott

d2zm3zg
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2zm3zg
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj