Trwa ładowanie...

RB ONZ jednogłośnie potępiła próbę rakietową Korei Płn.

Rada Bezpieczeństwa ONZ potępiła jednogłośnie przeprowadzoną w niedzielę przez Koreę Północną próbę rakietową. Pilne posiedzenie Rady został zwołane z inicjatywy USA, Japonii i Korei Płd.

Share
RB ONZ jednogłośnie potępiła próbę rakietową Korei Płn.Źródło: PAP/EPA, fot: Justin Lane
d2r20sp

Zapowiedziano zastosowanie kroków odwetowych, jeśli Pjongjang nie odstąpi od prób z bronią rakietową.

Kolejna północnokoreańska próba z pociskami balistycznymi spotkała się z jednoznaczną krytyką ze strony stałych członków Rady Bezpieczeństwa ONZ.

Jako "kolejne wyzywające zlekceważenie" rezolucji Rady Bezpieczeństwa ONZ oceniło w poniedziałek północnokoreańską próbę rakietową MSZ Rosji. Rosyjski resort spraw zagranicznych wezwał wszystkie zainteresowane strony, by unikały dalszego wzrostu napięć.

d2r20sp

Rzecznik Pentagonu powiedział zaś w poniedziałek, że USA są zdeterminowane, by chronić przed działaniami Korei Płn. zarówno siebie jak i sojuszników takich jak Japonia czy Korea Płd.

- Jesteśmy zdolni do obrony przed północnokoreańskim atakiem pociskami balistycznymi i podejmiemy wszelkie niezbędne kroki, aby zapobiegać i likwidować zagrożenia dla naszych i sojuszniczych terytoriów i obywateli - zaznaczył rzecznik.

Podczas konferencji prasowej poinformował, że Stany Zjednoczone cały czas śledziły lot pocisku, który pokonał odległość ok. 500 km zanim spadł do Morza Japońskiego.

Korea Północna przeprowadziła w niedzielę rano czasu lokalnego próbę rakietową, która według niej zakończyła się sukcesem. Pocisk balistyczny średniego zasięgu wystrzelono w kierunku Morza Japońskiego z bazy lotniczej Bangjon znajdującej się w prowincji Pjongan na zachodzie kraju.

Zobacz także: Kim Jong Un ogląda pokaz siły swojej armii

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
d2r20sp

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2r20sp
d2r20sp
Więcej tematów