Trwa ładowanie...
d2gqzoi

"Raz sierpem, raz młotem czerwoną hołotę". Poseł PiS chwali hasło

Zdaniem posła PiS Dominika Tarczyńskiego, "Raz sierpem, raz młotem czerwoną hołotę" skandowane podczas marszu ONR w rocznicę Powstania Warszawskiego to piękne hasło, które zostało zapisane w historii Polski przez organizacje walczące z sowiecką zarazą.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"Raz sierpem, raz młotem czerwoną hołotę". Poseł PiS chwali hasło
(PAP, Fot: Leszek Szymański)
d2gqzoi

We wtorek ulicami Warszawy przeszedł marsz środowisk narodowych, m.in. ONR, z okazji rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Manifestanci przeszli z ronda Dmowskiego na pl. de Gaulle'a, następnie Nowym Światem, Krakowskim Przedmieściem i ul. Miodową na pl. Krasińskich. Uczestnicy marszu trzymali flagi biało-czerwone. Wznosili też okrzyki: "Cześć i chwała bohaterom", "Każdy pocisk - jeden Niemiec" i "Raz sierpem, raz młotem czerwoną hołotę".

Odzież patriotyczna podbija Polskę. To dobry sposób na wyrażenie patriotyzmu?

Dominik Tarczyński był gościem Polsat News.

d2gqzoi

- Po 1945 roku "lewactwo", "czerwone świnie" objęły władzę służąc sowietom i byli to Polacy, którzy przyjęli nowego okupanta i wtedy powstało to hasło. Jest to pewien symbol niezgody na to, aby Polska była podwładna - mówił poseł PiS.

Dodał, że hasło "Raz sierpem, raz młotem czerwoną hołotę", to są "symboliczne, historyczne okrzyki przypominające o tym, że o wolność trzeba walczyć nawet teraz".

Według Tarczyńskiego, jest to "piękne hasło, które zostało zapisane w historii Polski nie przez ONR, ale przez organizacje, które walczyły z sowiecką zarazą".

- Czołem wielkiej Polsce. Naprawdę życzę sił - a tak poseł PiS w programie "Tak czy Nie" pozdrowił uczestników wtorkowej manifestacji.

Źródło: WP, Polsat News

d2gqzoi

Podziel się opinią

Share

d2gqzoi

d2gqzoi
Więcej tematów