Trwa ładowanie...
d2j4f4v
warszawa
21-12-2006 17:15

Ratusz chce utworzyć wspólny bilet aglomeracyjny

Stołeczny Ratusz planuje w najbliższym czasie stworzyć tzw. bilet aglomeracyjny. Dzięki niemu będzie można podróżować przesiadając się z tramwajów, autobusów w stolicy do pociągów i autobusów docierających poza miasto. Obejmowałby on obszar, w którym obecnie funkcjonuje podmiejska komunikacja autobusowa oraz Szybka Kolej Miejska.

d2j4f4v
d2j4f4v

Najprawdopodobniej pierwszy etap rozszerzenia będzie obejmował ten odcinek, gdzie obecnie kursuje i Kolej Mazowiecka i SKM, czyli np. Sulejówek, Miłosna, Pruszków. Na nowo zostanie opracowany rozkład jazdy - poinformował p.o. dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego (ZTM), Leszek Ruta.

W czwartek odbyło się spotkanie przedstawicieli władz stołecznego Ratusza, samorządu województwa mazowieckiego, a także samorządów miejscowości, do których już dociera komunikacja podmiejska: autobusowa lub SKM.

Spotkanie miało charakter bardziej ogólny, inaugurujący. Rozmawialiśmy również o powstaniu związku komunikacyjnego. Nikt z samorządowców nie kwestionował tego, że taki związek musi powstać i że samorząd musi partycypować w kosztach - powiedział Ruta.

Jak poinformował Ruta bilet aglomeracyjny ma kosztować tyle, ile obecnie kosztuje karta miejska na terenie stolicy i terenach jej podlegających.

d2j4f4v
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2j4f4v
Więcej tematów