Trwa ładowanie...
d1bwab5

Rasistowski incydent w warszawskim metrze. Pijany mężczyzna zwyzywał dwie Azjatki

• W warszawskim metrze pijany mężczyzna zwyzywał dwie młode Azjatki
• Na agresywne zachowanie zareagował inny pasażer, który zaczął uspokajać napastnika
• Na miejsce wezwano policję, agresora na peron wyprowadziła Służba Ochrony Metra
• O zdarzeniu poinformowała na swoim facebooku blogerka Maria Cywińska
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rasistowski incydent w warszawskim metrze. Pijany mężczyzna zwyzywał dwie Azjatki
(www.facebook.com/cywinska)
d1bwab5

W sobotni wieczór w wagonie pierwszej linii warszawskiego metra doszło do kolejnego w ostatnich dniach rasistowskiego incydentu. Pijany mężczyzna zwyzywał dwie młode Azjatki podróżujące kolejką. Według Marii Cywińskiej agresor kazał kobietom "wypier*lać z Polski", wykrzykiwał "Polska jest dla Polaków" i sugerował, że przebywają w kraju nielegalnie.

Na wulgarne zachowanie zareagował inny mężczyzna, według autorki wpisu także pod wpływem alkoholu. Próba uspokojenia nie przyniosła jednak skutków, spotkała się z groźbami. W efekcie wezwano policję.

Interwencję przeprowadzono na stacji Centrum. Pracownik metra poinformował o incydencie motorniczego, który wstrzymał odjazd pociągu. Do akcji wkroczyła Służba Ochrony Metra, której funkcjonariusze wyprowadzili napastnika na peron.

d1bwab5

Szczęśliwy finał puentuje zachowanie pasażerów, którzy postanowili pocieszyć przerażone incydentem kobiety. Mężczyzna, który interweniował jako pierwszy tłumaczył, że po raz pierwszy był świadkiem takiego zdarzenia.

Maria Cywińska wyraziła swoją obawę co do tego, że zdarzenie było nie tyle jednostkowym incydentem, a efektem rosnącej w społeczeństwie ksenfobii.

d1bwab5

Podziel się opinią

Share

d1bwab5

d1bwab5
Więcej tematów