Trwa ładowanie...

Rasistowski incydent w warszawskim metrze. Pijany mężczyzna zwyzywał dwie Azjatki

• W warszawskim metrze pijany mężczyzna zwyzywał dwie młode Azjatki
• Na agresywne zachowanie zareagował inny pasażer, który zaczął uspokajać napastnika
• Na miejsce wezwano policję, agresora na peron wyprowadziła Służba Ochrony Metra
• O zdarzeniu poinformowała na swoim facebooku blogerka Maria Cywińska

Share
Rasistowski incydent w warszawskim metrze. Pijany mężczyzna zwyzywał dwie Azjatki
Źródło: www.facebook.com/cywinska
d2r5qha

W sobotni wieczór w wagonie pierwszej linii warszawskiego metra doszło do kolejnego w ostatnich dniach rasistowskiego incydentu. Pijany mężczyzna zwyzywał dwie młode Azjatki podróżujące kolejką. Według Marii Cywińskiej agresor kazał kobietom "wypier*lać z Polski", wykrzykiwał "Polska jest dla Polaków" i sugerował, że przebywają w kraju nielegalnie.

Na wulgarne zachowanie zareagował inny mężczyzna, według autorki wpisu także pod wpływem alkoholu. Próba uspokojenia nie przyniosła jednak skutków, spotkała się z groźbami. W efekcie wezwano policję.

d2r5qha

Interwencję przeprowadzono na stacji Centrum. Pracownik metra poinformował o incydencie motorniczego, który wstrzymał odjazd pociągu. Do akcji wkroczyła Służba Ochrony Metra, której funkcjonariusze wyprowadzili napastnika na peron.

Szczęśliwy finał puentuje zachowanie pasażerów, którzy postanowili pocieszyć przerażone incydentem kobiety. Mężczyzna, który interweniował jako pierwszy tłumaczył, że po raz pierwszy był świadkiem takiego zdarzenia.

Maria Cywińska wyraziła swoją obawę co do tego, że zdarzenie było nie tyle jednostkowym incydentem, a efektem rosnącej w społeczeństwie ksenfobii.

d2r5qha

Podziel się opinią

Share
d2r5qha
d2r5qha
Więcej tematów