Trwa ładowanie...

Raport na temat zarobków lekarzy w całej Polsce

Najwyższe pensje lekarskie są w wielkopolskich szpitalach, gdzie ordynatorzy zarabiają miesięcznie 16 tys. zł brutto, podaje "Rzeczpospolita" w oparciu o dane Ministerstwa Zdrowia.

Share
Raport na temat zarobków lekarzy w całej PolsceŹródło: Fotolia
d1u8f4p

Sporządzony przez resort raport za rok 2014 obejmuje zarobki medyków z 637 szpitali w całej Polsce. Wynika z niego, że w woj. opolskim zarządzający oddziałami dostają średnio 12,5 tys. zł, a w mazowieckim - 12 tys. zł. Niższe pensje w kwocie ok. 9,8 tys. zł. dostają ordynatorzy w szpitalach w woj. małopolskim czy łódzkim.

Gazeta wyjaśnia, że są to wynagrodzenia łączne brutto, czyli takie, jakie lekarz dostaje wykonując obowiązki w ramach 38-godzinnego tygodnia pracy. W te kwoty są włączone także wynagrodzenia za dyżury, czyli za pracę nocną, czy weekendową. Bez tego wspomniane zarobki ordynatora w wielkopolskim spadają do 7 tys. zł brutto, a w mazowieckim do 5,5 tys. zł.

Podobnie jest z lekarzami z II stopniem specjalizacji. Ci także najlepiej zarabiają w Wielkopolsce: 10,1 tys. zł., a najmniej w kujawsko-pomorskim - 6,2 tys. zł. Lekarz z I stopniem specjalizacji w woj. świętokrzyskim zarabia 4 tys. zł brutto.

Ale najlepiej być lekarzem w deficytowej specjalności. Endokrynolog czy anestezjolog może sobie w szpitalu wynegocjować kontrakt wart nawet 30 tys. zł miesięcznie.

d1u8f4p
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1u8f4p
Więcej tematów