Trwa ładowanie...
d3uevpt

Rafał Ziemkiewicz zbanowany? Amerykanie apelują

GPAHE, organizacja zajmująca się przeciwdziałaniem nienawiści i ekstremizmowi, przygotowała raport poświęcony tym zjawiskom w życiu publicznym w Polsce. Uwagę ekspertów skupił głównie kontrowersyjny pisarz i komentator Rafał Ziemkiewicz.
Share
Rafał Ziemkiewicz zbanowany w mediach społecznościowych? Tego chce amerykańska organizacja GPAHE
Rafał Ziemkiewicz zbanowany w mediach społecznościowych? Tego chce amerykańska organizacja GPAHEŹródło: East News
d3uevpt

Zdaniem GPAHE (Globalny Projekt przeciw Nienawiści i Ekstremizmowi) w ostatnim czasie w Polsce wzrosło przyzwolenie na szerzenie mowy nienawiści, co widać na portalach Twitter i YouTube. Jako przykład podaje się Rafała Ziemkiewicza, znanego m.in. z występów w programie "W tyle wizji" w TVP Info. W opracowaniu nazywa się go "negacjonistą Holokaustu" i "homofobem".

"Nie można dopuścić do rozkwitu homofobii, antysemityzmu, nietolerancji religijnej i rasizmu w żadnym zakątku świata, a postaci takie jak Rafał A. Ziemkiewicz nie mogą dostawać narzędzi, pozwalających im dotrzeć ze swoim nienawistnym jadem do setek tysięcy, jeśli nie milionów odbiorców" - pisze w najnowszym opracowaniu amerykańska organizacja GPAHE, cytowana przez rp.pl.

Rafał Ziemkiewicz zbanowany? Amerykanie apelują

Eksperci przywołują ponad 20 wypowiedzi Ziemkiewicza o antysemickim lub seksistowskim wydźwięku. Przypominają, że język, którym posługuje się publicysta był przyczyną zakończenia z nim współpracy przez Interię czy "Fakt".

d3uevpt

Zbigniew Ziobro przyznaje pieniądze gminie anty-LGBT. "Pokazuje, że jest na prawo od PiS"

Podsumowując swój raport GPAHE, apeluje do YouTube'a i Twittera o bardziej rygorystyczne egzekwowanie swoich zasad, zakazujących szerzenia mowy nienawiści. W lipcu wskutek jednego z raportów organizacji, Twitter zawiesił kilkadziesiąt kont.

Rafał Ziemkiewicz znalazł się na cenzurowanym w połowie lipca, kiedy na antenie TVP Info drwił ze stanu zdrowia Jerzego Stuhra.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3uevpt

Podziel się opinią

Share
d3uevpt
d3uevpt
Więcej tematów