Trwa ładowanie...
dcnnef0

Rafał Trzaskowski zapowiada: "Będziemy walczyć z nienawiścią"

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski w dzień pogrzebu zamordowanego śp. prezydenta Pawła Adamowicza zapowiada walkę z nienawiścią.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rafał Trzaskowski
Rafał Trzaskowski (PAP, Fot: Adam Warżawa)
dcnnef0

- Gdańsk jest miastem otwartym na świat. Wszyscy chcemy, żeby nasze miasto było dokładnie takie samo - mówił w dzień pogrzebu śp. prezydenta Pawła Adamowicza Rafał Trzaskowski.

Prezydent stolicy zapewnił, że w Warszawie władze miasta "będą walczyć z nienawiścią". - Będziemy walczyć z tymi, którzy uważają, że ktoś, kto jest "inny", jest jakimś zagrożeniem dla naszej tradycji. A jest dokładnie na odwrót - przekonywał Trzaskowski.

dcnnef0

Jak dodał: - Jeśli się otwieramy, jeśli tę różnorodność wspomagamy, to tym bardziej wzmacniamy swoją tradycję. Tym bardziej wzmacniamy to, jak ta tradycja jest dla nas istotna.

Europejskie Centrum Solidarności poinformowało, że hołd przed trumną Pawła Adamowicza oddało mu ponad 50 tys. osób. Trumna z ciałem była wystawiona w czwartek i piątek w Ogrodzie Zimowym ECS.

W piątek trumna prezydenta Gdańska w uroczystym kondukcie została przewieziona do Bazyliki Mariackiej.

W sobotę o godz. 12 rozpocznie się msza pogrzebowa Adamowicza. Mieszkańcy Gdańska będą mogli ją śledzić na telebimach, które zostaną umieszczone w centrum miasta. Obszerna relacja z tego wydarzenia również w Wirtualnej Polsce.

Źródło: TVN24

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dcnnef0

Podziel się opinią

Share
dcnnef0
dcnnef0
Więcej tematów