Trwa ładowanie...

Politycy pożegnali Pawła Adamowicza. Część z nich niosła trumnę

W piątek trumna z ciałem prezydenta Gdańska została przewieziona do Bazyliki Mariackiej. W uroczystym kondukcie wzięło udział wielu polityków.
Share
Od prawej: Bogdan Borusewicz, Donald Tusk, oraz ks. Ireneusz Bradtke
Od prawej: Bogdan Borusewicz, Donald Tusk, oraz ks. Ireneusz BradtkeŹródło: PAP
d33kzfj

Trumnę z ciałem prezydenta Gdańska, w progu bazyliki Mariackiej, przejęło sześciu prezydentów polskich miast.

Prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz, prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski, prezydent Sopotu Jacek Karnowski, prezydent Gliwic Zygmunt Frankiewicz (prezes zarządu Związku Miast Polskich), prezydent Lublina Krzysztof Żuk i prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak.

Wiele osób ze świata polityki zgromadziło się również w Bazylice. W pierwszych rzędach byli obecni m.in. wicemarszałek Senatu Bogdan Borusewicz, Przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk, p.o. prezydenta Gdańska Aleksandra Dulkiewicz oraz wiceprezydent Gdańska Piotr Grzelak.

d33kzfj

Msza pogrzebowa w sobotę o 12

Europejskie Centrum Solidarności poinformowało, że hołd przed trumną Pawła Adamowicza oddało mu ponad 50 tys. osób. Trumna z ciałem była wystawiona w czwartek i piątek w Ogrodzie Zimowym ECS.

W piątek trumna prezydenta Gdańska w uroczystym kondukcie została przewieziona do Bazyliki Mariackiej.

W sobotę o godz. 12 rozpocznie się msza pogrzebowa Adamowicza. Mieszkańcy Gdańska będą mogli ją śledzić na telebimach, które zostaną umieszczone w centrum miasta. Obszerna relacja z tego wydarzenia również w Wirtualnej Polsce.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d33kzfj

Podziel się opinią

Share
d33kzfj
d33kzfj
Więcej tematów