Qaqwqwrqw

Gdańsk: Ponad 50 tys. osób żegnało prezydenta

Europejskie Centrum Solidarności poinformowało, że hołd przed trumną Pawła Adamowicza oddało mu ponad 50 tys. osób. Trumna z ciałem była wystawiona w Ogrodzie Zimowym ECS.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Paweł Adamowicz miał 53 lata
Paweł Adamowicz miał 53 lata (PAP)
Qaqwqwrqw

Chętni mogli żegnać prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza od czwartku (dokładnie od godz. 17:30). Wcześniej na miejscu byli obecni rodzina, przyjaciele, znajomi i współpracownicy.

Cześć zabitemu samorządowcowi oddali też radni Gdańska z wszystkich kadencji, uczestniczący wcześniej w uroczystej sesji Rady Miasta Gdańska w Dworze Artusa.

Trumna z ciałem prezydenta została ustawiona wśród białych róż. Przykryto ją czerwoną flagą z herbem Gdańska. Za trumną stał drewniany krzyż, a tuż obok portretowe zdjęcie zmarłego.

Qaqwqwrqw

Trumna przewieziona do Bazyliki Mariackiej

W sobotę o godz. 12 rozpocznie się msza pogrzebowa Pawła Adamowicza. Mieszkańcy Gdańska będą mogli ją śledzić na telebimach, które zostaną umieszczone w centrum miasta. Obszerna relacja z tego wydarzenia również na Wirtualnej Polsce.

W piątek trumna z ciałem prezydenta Gdańska w uroczystym kondukcie została przewieziona do Bazyliki Mariackiej. Wideo z tego wydarzenia TUTAJ.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Qaqwqwrqw
Polub WP Wiadomości
Qaqwqwrqw
Qaqwqwrqw