Trwa ładowanie...
d3ihyzh
rafał bochenek

Rafał Bochenek potwierdza. Szydło przed szczytem dostała list od Orbana

W poniedziałek podczas konferencji prasowej rzecznik rządu Rafał Bochenek poinformował, że we wtorek odbędzie się posiedzenie Rady Ministrów, na którym przedstawione zostaną ustawy poszczególnych resortów. Przyznał też, że przed szczytem w Brukseli premier Beata Szydło otrzymała list od premiera Węgier Wiktora Orbana, w którym zadeklarował, że nie poprze kandydatury Jacka Saryusza-Wolskiego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rzecznik rządu Rafał Bochenek
Rzecznik rządu Rafał Bochenek (PAP, Fot: Radek Pietruszka)
d3ihyzh

Jedna z ustaw, które zostaną zaprezentowane we wtorek, dotyczy reformy służby zagranicznej. Zmiany mają zapewnić jej jawność i transparentność. Kolejna ustawa dotyczy zatrudniania osób z państw trzecich i wydawania im zezwoleń. Rzecznik rządu powiedział również, ze jutro Rada Ministrów pochyli się nad ustawami: dot. izb obrachunkowych oraz związaną m.in. z wdrożeniem zaleceń europejskich, a także dotyczącą związków sportowych.

Po posiedzeniu odbędzie się konferencja prasowa dot. głównie spraw gospodarczych. – Jest się czym pochwalić – powiedział Bochenek. W środę Szydło spotka się z repatriantami. Rzecznik wybrał kilka pytań, które spłynęły na adres rzecznik@kpr.gov.pl, i udzielił na nie odpowiedzi podczas konferencji. Bochenek podkreślił, że PiS chce upaństwowić ratownictwo medyczne. - Chcemy możliwie jak najszybciej przeprowadzić ustawę o pracy ratowników medycznych – zaznaczył.

Zapewnił też, że do roku 2025 nakłady na służbę będą zwiększane. Bochenek odniósł się również do kwestii niedoboru miejsc na rezydenturze. Powiedział, że rząd tę kwestię monitoruje, ale jednocześnie uzależnia to od interesu pacjentów.

d3ihyzh

Bochenek odniósł się do wezwania Donalda Tuska na przesłuchanie ws. współpracy SKW i FSB. - Nie będę komentował niezależnych instytucji państwa polskiego, prokuratury – zaznaczył rzecznik rządu. Skomentował również informację, że Jacek Saryusz-Wolski miałby otrzymać propozycję wstąpienia do PiS. - Z rządu na pewno nie dostawał – stwierdził Bochenek. Dodał też, ze Saryusz-Wolski zrezygnował z członkostwa w PO i startował w wyborach na przewodniczącego Rady Europejskiej m.in. dlatego, że najważniejszy był dla niego interes Polski.

Rzecznik rządu zaznaczył również, że „miejsce Polski jest w Unii Europejskiej”, a informacje o odejściu Polski są „absurdalne”. - Siłą Unii Europejskiej jest jej jedność - polityczna i konstytucyjna i absolutnie nie powinno to być naruszone – podkreślił Bochenek.

Powiedział też, że rząd polski pracuje nad swoimi propozycjami na szczyt rzymski i będzie dobrze przygotowany. Bochenek zapewnił też, że reelekcja Tuska nie przekłada się na współpracę Polski z UE.

Na koniec zapytany o to, czy minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk wiedział o nieprawidłowościach w PKP 20 dni przed zawiadomieniem CBA, rzecznik rządu odpowiedział: - Jestem przekonany, że minister zachował się w sposób właściwy. (…) Pani premier jest zadowolona z pracy pana ministra Andrzeja Adamczyka. Bochenek projekt „Mieszkanie Plus” nazwał z kolei projektem „bardzo dobrym i przełomowym”. Zadeklarował, że rząd chce go wdrożyć w życie jak najszybciej, ale wymaga to czasu.

d3ihyzh

Podziel się opinią

Share

d3ihyzh

d3ihyzh
Więcej tematów