Trwa ładowanie...
d479e4n

Radzą Kaczyńskiemu: "Trzeba się liczyć z prezydentem"

- Niech prezes przyswoi, że z prezydentem trzeba się liczyć - powiedział bliski współpracownik Andrzeja Dudy podał portal Fakt24.pl. Według niego prezes Jarosław Kaczyński powinien respektować decyzje prezydenta dotyczące ustawy o SN i KRS.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Prezes PiS Jarosław Kaczyński i prezydent Andrzej Duda
Prezes PiS Jarosław Kaczyński i prezydent Andrzej Duda (East News, Fot: Stefan Maszewski/Reporter)
d479e4n

Jarosław Kaczyński prowadzi z Andrzejem Dudą konsultacje w sprawie ustaw o Sądzie Najwyższym i Krajowej Radzie Sądownictwa. To obszar, w którym nie mogą dojść do porozumienia. Odbyły sie spotkania w tej sprawie, a już zapowiedziane są kolejne. - Sądzę, że tu jesteśmy też na dobrej drodze do tego, żeby to przełamać, żeby ten incydent się zakończył i zakończył się dobrze - komentował je prezes PiS.

ZOBACZ VIDEO: Prof. Marek Chmaj: ustawa o sądach powszechnych jest sprzeczna z konstytucją

Bliski współpracownik Dudy, do którego dotarł "Fakt" ostro skomentował te słowa Kaczyńskiego. - Nazywanie wet „incydentem” to kolejna próba deprecjonowania głowy państwa - mówił. I podkreślał: - Mam dobrą radę dla prezesa: niech przyswoi komunikat, że z prezydentem trzeba się liczyć.

d479e4n

Mimo, że osoba z otoczenia Dudy ma tyle obiekcji wobec zachowania Jarosława Kaczyńskiego, to szef kancelarii prezydenta, Krzysztof Łapiński ich ostatnie spotkanie ocenił pozytywnie. Mówił, że była to "dobra, merytoryczna rozmowa przede wszystkim o reformie KRS i SN, ale również o innych planowanych przez Prawo i Sprawiedliwość projektach legislacyjnych i politycznych".

Czytaj też: Prezydent Andrzej Duda kontra prezes PiS Jarosław Kaczyński. Od tego spotkania zależą losy sądów

d479e4n

Podziel się opinią

Share
d479e4n
d479e4n
Więcej tematów