Trwa ładowanie...
10-09-2014 23:00

Radosław Sikorski: Rosja ma doktrynę użycia broni atomowej jako pierwsza

- Nowy rząd to nowy początek - powiedział Radosław Sikorski w programie "Świat" w TVN24. Jak zaznaczył, "to jest formowanie rządu od początku i nowa szefowa dobierze sobie ekipę, która wypełni jej zadania". Szef MSZ odniósł się również do prób rakiet, jakie przeprowadziła Rosja. - Federacja Rosyjska ma doktrynę użycia broni atomowej jako pierwsza - podkreślił.

Radosław Sikorski: Rosja ma doktrynę użycia broni atomowej jako pierwszaŹródło: WP.PL, fot: Andrzej Hulimka
d2v6pon
d2v6pon

Sikorski zapytany, czy znajdzie się w nowym rządzie, odpowiedział: "jeśli Pani Marszałek Kopacz uzna ze pasuję do ekipy - będziemy rozmawiać". Szef MSZ odniósł się także do prób rakiet, jakie przeprowadziła Rosja. - To na pewno jest gra psychologiczna - podkreślił.

- Federacja Rosyjska już dzisiaj ma doktrynę użycia broni atomowej jako pierwsza i też nie bądźmy hipokrytami, to jest dokładnie to, co kiedyś miało w swojej doktrynie NATO, wtedy gdy NATO uważało, że jest słabsze w broniach konwencjonalnych, wtedy sięga się po tą straszliwą broń - powiedział Sikorski.

Jak daleko posunie się Władimir Putin? Radosław Sikorski w TVN24 Biznes i Świat był ostrożny w swoich prognozach. - Dyplomacja zawsze musi dawać drugiej stronie możliwość korekty swojego zachowania - podkreślił. - Mnie nie wolno wywoływać wilka z lasu - zastrzegł.

Minister dodał, że - jak ocenia polska dyplomacja - w interesie Rosji nie leży dalsza eskalacja napięcia na Ukrainie. - Wszyscy na tym stracimy: i my i Rosja - powiedział.

Sikorski zaznaczył, że ciężko jest prognozować, jakie będą dalsze kroki Władimira Putina na samej Ukrainie. - To wie tylko jeden człowiek: prezydent Rosji, bo zarówno aneksja Krymu, jak i ten konflikt to jego dzieło - podkreślił.

d2v6pon
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2v6pon
Więcej tematów