Trwa ładowanie...

Radosław Sikorski ostro o zmianach PiS. "Żenująca szopka polityczna"

Według Radosława Sikorskiego rekonstrukcja rządu, może oznaczać przedterminowe wybory. - Sondaże mogą być zawyżane nawet o 15 proc. - mówił minister spraw zagranicznych w rządzie PO-PSL. Zgadza się również z decyzją o zdymisjonowaniu Antoniego Macierewicza. - Teraz niech udowodni zamach - stwierdził.

Share
Radosław Sikorski ostro o zmianach PiS. "Żenująca szopka polityczna"Źródło: PAP, fot: Marcin Obara
d444mpw

Były minister obrony narodowej w rządzie PiS skomentował zmiany na stanowisku szefa tego resortu. - Dymisja należała się Macierewiczowi od dawna. Pycha została ukarana - zaznaczył Radosław Sikorski.

- Macierewicz powinien teraz udowodnić zamach smoleński. Jeżeli był wybuch, to dlaczego było słychać krzyki pilotów, a nie było słychać wybuchu? To wykorzystywanie tragedii narodowej dla polityki, a Macierewicz jest w tym papieżem - dodał.

Wojsko do poprawy

Opowiedział też o wyzwaniach przed którymi będzie musiał stanąć Mariusz Błaszczak. - Trzeba odbudować morale i etos wojska. Tam pomiata się generałami. To kolejna tragedia po katastrofie smoleńskiej. Mam nadzieję, że generałowie wrócą, bo strasznie trudno takich żołnierzy zastąpić. Oby nowy szef MON był w stanie to zrobić - stwierdził.

d444mpw

- Widzieliśmy co się działo z gen. Kraszewskim. Sam Macierewicz nie ma dostępu do informacji niejawnych, bo zostały mu odebrane - powiedział. - Obyśmy skończyli tę żenującą szopkę polityczną. W wojsku niszczy się ludzi dla własnego widzimisię - kontynuował Sikorski.

Polska jest zależna od Węgier

Eks-marszałek sejmu mówił też o pozycji Polski na arenie międzynarodowej. - Dzisiaj jesteśmy protegowanym Węgier. Przegraliśmy głosowanie 1:27. To świadczy o sile polityki rządu PiS - stwierdził.

- Odnośnie art. 7. i ewentualnych sankcji, to trzeba przekonać Kaczyńskiego do zmian prawnych. Ewentualne rozmowy z Unią będą zależeć od niego. Nie chodzi tylko o politykę zewnętrzną, ale też wewnętrzną. To nie będzie łatwe zadanie, bo Kaczyński jest anachroniczny i nie zna świata - komentował.

PiS przejedzie się na sondażach?

Poruszając temat rekonstrukcji w rządzie, Sikorski wspomina poprzednie rządy PiS. - Wcześniej było tak samo. Najpierw jest przykręcanie śruby, a potem odpuszczanie. Możliwe, że PiS zorganizuje przedwczesne wybory. Wszystko zależy od tego jak bardzo zaufają sondażom. Te mogą być zafałszowane nawet od 10 do 15 proc. - powiedział.

Zobacz też: Sikorski zeznawał przed sądem ws. Smoleńska

- Kaczyński nie może sobie pozwolić, aby Andrzej Duda został prezydentem na drugą kadencję. Jest zbyt niezależny. Pewnie w jego miejsce wskoczy Morawiecki - zakończył.

Źródło: TVN24

d444mpw
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d444mpw
d444mpw
Więcej tematów