Trwa ładowanie...
d3txhdd

Radosław Sikorski o swoich spotkaniach z Janem Kulczykiem

Radosław Sikorski zaleca sceptycyzm wobec informacji z akt śledztwa afery taśmowej wiążących go z Janem Kulczykiem. Marszałek Sejmu jeszcze jako szef MSZ spotykał się kilkukrotnie z najbogatszym Polakiem w Pałacyku Sobańskich. W ujawnionych zeznaniach jeden z kelnerów twierdzi, że Sikorski zabiegał o urząd unijnego komisarza do spraw energetyki, by "móc bezpośrednio nadzorować inwestycje na Ukrainie prowadzone przez Jana Kulczyka".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Radosław Sikorski o swoich spotkaniach z Janem Kulczykiem
(PAP, Fot: Marcin Obara)
d3txhdd

Marszałek Sejmu podkreślał, że zadaniem dyplomacji jest wspieranie polskiego kapitału. - Zawalczenie o komisarza do spraw energetyki było jedną z opcji, którą półtora roku temu rozważaliśmy. I na to stanowisko premier Tusk rozważał różnych kandydatów. Wiemy, że to nie nastąpiło. Natomiast ja energicznie ekonomizowałem polską politykę zagraniczną. Cała służba pracowała po części na rzecz polskiego biznesu, polskiego eksportu - mówił Radosław Sikorski.

Marszałek Sejmu mówił też, że nikt nie życzyłby sobie, by jego prywatne rozmowy były ujawniane. - W rozmowach niepublicznych rozmawiamy trochę inaczej niż na forum publicznym, i ja uważam, że wszyscy mamy prawo do stawiania tez, testowania różnych hipotez, czasami wyostrzania różnych hipotez, żartowania - tłumaczył.

Kontrowersyjny biznesmen Zbigniew Stonoga zaczął przedwczoraj publikować w Internecie zdjęcia akt śledztwa dotyczącego nielegalnych podsłuchów polityków i biznesmenów w warszawskich restauracjach. Wśród nagranych osób był między innymi Jan Kulczyk w trakcie kilku spotkań z politykami. Treść tych rozmów nie jest znana.

d3txhdd

Zobacz także: Adwokat Stonogi o nocnym przesłuchaniu

Zobacz także: Afera taśmowa a bezpieczeństwo Polaków

d3txhdd

Podziel się opinią

Share
d3txhdd
d3txhdd