Trwa ładowanie...
d12upgt

Radosław Fogiel z ironią o proteście sędziów. "Nie wiem, co się ludziom nie podoba"

Sędziowie z całej Polski przyjechali w sobotę do Warszawy na "Marsz Tysiąca Tóg". Do ich protestu ws. niezależności sądownictwa w mediach społecznościowych odniósł się Radosław Fogiel z Prawa i Sprawiedliwości.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"Marsz Tysiąca Tóg". Protest sędziów w Warszawie
"Marsz Tysiąca Tóg". Protest sędziów w Warszawie (SPP Iustitia)
d12upgt

"Ja, jako zwykły obywatel, bardzo zadowolony jestem z wyroków. Nie wiem, co się ludziom nie podoba" - napisał z ironią na Twitterze Radosław Fogiel, jeden z rzeczników Prawa i Sprawiedliwości.

Polityk załączył zdjęcie dziennikarza Piotra Najsztuba. Jego uniewinnienie przez sąd ws. wypadku drogowego politycy Zjednoczonej Prawicy wskazują jako przykład, że sądownictwo w Polsce wymaga zmian.

Przeczytaj też: Matczak: Gdyby w sądach nie było pychy, nie byłoby tak łatwo atakować sędziów

d12upgt

"Prawo do niezawisłości, Prawo do Europy"

Do udziału w marszu organizatorzy (m.in. ze stowarzyszeń: "Iustitia", "Themis", "Lex Super Omnia" i "Defensor Iuris") zapraszali nie tylko prawników, ale wszystkich, którzy chcą wyrazić swój "sprzeciw wobec zamykania prawnikom ust" i "szacunek dla prawa krajowego i europejskiego". Protest to pokłosie ustawy dyscyplinującej sędziów, którą Sejm uchwalił przed świętami.

Na początku zebrani odśpiewali hymn Polski. Marsz odbywa się w ciszy, a prawnicy idą w togach lub z togami na ramieniu. Nie zaplanowano też żadnych haseł, ale okrzyki "Wolne sądy" wznoszą osoby, które obserwują przemarsz.

Organizatorzy szacują, że do Warszawy przyjechało około tysiąca sędziów z całej Polski. Zwolennicy rządzącego obozu zapowiedzieli organizację kontrmanifestacji.

d12upgt

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: 28. finał WOŚP. Prezydent Gdańska będzie miała ochronę. Impreza pod ścisłą kontrolą

d12upgt

Podziel się opinią

Share
d12upgt
d12upgt
Więcej tematów