Trwa ładowanie...

Radomskie pogotowie będzie miało wyłączność w powiecie

NFZ ogłosił konkurs – Radom i powiat radomski będzie obsługiwany przez jednego operatora. Chodzi o świadczenie usług w ratownictwie medycznym. Celem jest wyłonienie podmiotu, który będzie wyjeżdżał z pomocą lekarską do pacjentów.

Share
Radomskie pogotowie będzie miało wyłączność w powiecie
Źródło: WP.PL
d2iffe1

Konkurs jest odpowiedzią na nowy plan ratownictwa medycznego dla województwa mazowieckiego, zgodnie z którym region będzie obsługiwał jeden operator (do tej pory na tym terenie działały trzy stacje: w Radomiu, Iłży i Pionkach).

Na razie wpłynęła tylko jedna oferta z radomskiego pogotowia ratunkowego. Jak mówi Piotr Kowalski, dyrektor radomskiego pogotowia : „Formalnie startujemy sami, ale wskazaliśmy jednego podwykonawcę - to pogotowie w Iłży. Taką sama propozycję złożyliśmy pogotowiu w Pionkach, ale nie było zainteresowane współpracą”.

d2iffe1

Radomskie pogotowie, aby spełnić wszystkie wymogi NFZ, musi jeszcze dokupić jedną karetkę – przystąpiło już do przetargu. Nie jest to problemem w konkursie. Potwierdza to Wanda Pawłowicz, rzeczniczka prasowa mazowieckiego oddziału NFZ. Jak mówi procedura konkursowa przewiduje, że oferenci mogą uzupełniać dokumentację i poprawiać błędy.

Wyniki konkursu poznamy 31 maja.

d2iffe1

Podziel się opinią

Share
d2iffe1
d2iffe1
Więcej tematów