Trwa ładowanie...
ycipk-16g7bo

Radom siedzibą Stoczni Marynarki Wojennej

Radom będzie siedzibą Stoczni Marynarki Wojennej. Taki plan ma Ministerstwo Obrony Narodowej. Wcześniej jednak firma, która od sześciu lat jest w upadłości, musi wrócić do Skarbu Państwa. Przetarg trwa. Oferty składać można do końca stycznia.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Radom siedzibą Stoczni Marynarki Wojennej
(PAP, Fot: Marcin Bielecki)
ycipk-16g7bo

Wybór siedziby to nie przypadek. W Radomiu znajduje się centrala Polskiej Grupy Zbrojeniowej i - jak mówi poseł Prawa i Sprawiedliwości Wojciech Skurkiewicz - Stocznia Marynarki Wojennej stałaby się częścią konsorcjum.Jak zapewnia parlamentarzysta, polskiemu rządowi, Ministerstwu Obrony Narodowej i zarządowi Polskiej Grupy Zbrojeniowej zależy na tym, by podmiot wrócił do Skarbu Państwa i, by to Skarb Państwa miał kluczowy wpływ na to, co dzieje się w stoczni.

Obecnie przedsiębiorstwem zarządza syndyk masy upadłościowej. Wartość firmy wyceniono na ponad 224 miliony złotych. Oferty przetargowe składać można do 31 stycznia. Decyzja o zarejestrowaniu stoczni w Radomiu cieszy prezydenta miasta Radosława Witkowskiego. Jego zdaniem, będzie to miało znaczenie dla gminnych finansów, bowiem każda spółka prawa kapitałowego jest zobowiązana płacić CIT, czyli podatek dochodowy od osób prawnych, w miejscu, które jest jej siedziba.

Na rejestracji Stoczni Marynarki Wojennej na Mazowszu skorzystałby też samorząd województwa.

ycipk-16g7bo

Zobacz także: Kwaśniewski broni Kiszczaka i Jaruzelskiego: "To jest tchórzliwe i niesmaczne!"

0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-16g7bo

ycipk-16g7bo
ycipk-16g7bo