Trwa ładowanie...
d24wypm

Radio Maryja z audycją o edukacji seksualnej "Jak być dobrą żoną w sypialni?". "To poniżające"

Radio Maryja w grudniu wyemituje audycję na temat edukacji seksualnej dla dorosłych. Będzie nosić tytuł "Jak być dobrą żoną w sypialni?". Część społeczeństwa już czuje się oburzona, a kobiety dyskryminowane.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Radio Maryja z audycją o edukacji seksualnej "Jak być dobrą żoną w sypialni?". "To poniżające"
Radio Maryja z audycją o edukacji seksualnej "Jak być dobrą żoną w sypialni?". "To poniżające" (Agencja Gazeta, Fot: Sławomir Kamiński)
d24wypm

Audycja "Jak być dobrą żoną w sypialni?" rozpocznie swoje nadawanie 11 grudnia o godzinie 21:30 na antenie katolickiej rozgłośni ojca Tadeusza Rydzyka "Radio Maryja". Będzie emitowana w formie rekolekcji w ramach "Audycji dla małżonków i rodziców". Tematyka audycji będzie dotyczyć edukacji seksualnej i będzie przeznaczona przede wszystkim dla małżeństw.

Społeczeństwo jest już oburzone przede wszystkim nazwą audycji. Pojawiają się komentarze wyrażające dyskryminację kobiet. "Planowane są też rekolekcje jak być dobrym mężem w sypialni? Czy mężowie nie muszą być dobrzy w sypialni i tylko na żonach spoczywa taki obowiązek?" - czytamy na stronie wydarzenia związanego z audycją na Facebooku. Inny komentarz uderza w duchownych: ""Rozumiem, że prelegentami będą księżą i zakonnice, dzieląc się własnymi doświadczeniami?".

Negatywnie nastawieni są eksperci. - Tytuł tej audycji kojarzy się bardzo negatywnie. Uważam, że jest poniżający dla kobiet. Mamy jednak równouprawnienie, a tu wygląda to tak, jakby jedna strona relacji małżeńskiej miała się w jakiś szczególny sposób dostosowywać do drugiej strony - powiedział Arkadiusz Brodziński ze stowarzyszenia Polska Laicka.

Program poprowadzą Piotr i Danuta Sobolowie. Kobieta twierdzi, że audycja nie będzie formą rekolekcji, a warsztatu. - Jedyne co robię to warsztaty i konferencje. Nie jestem zainteresowana dyskusją toczącą się w mediach społecznościowych, nie śledzę komentarzy. Nie wypowiem się w temacie rekolekcji dla kobiet, ponieważ nie mam o nich bladego pojęcia - mówiła.

d24wypm

Podziel się opinią

Share
d24wypm
d24wypm