Trwa ładowanie...

Rada KEP broni duchownego. "Abp Marek Jędraszewski niesłusznie atakowany"

Rada ds. Apostolstwa Świeckich Konferencji Episkopatu Polski wyraziła "poparcie i solidarność" z abp Markiem Jędraszewskim. Według tego gremium krakowski metropolita jest "niesprawiedliwie zaatakowany za wypowiedzi ostrzegające przed niebezpiecznymi dla człowieka i narodu ideologiami".

Share
Rada KEP broni duchownego. "Abp Marek Jędraszewski niesłusznie atakowany"Źródło: PAP, fot: Adam Warżawa
d41qpss

Rada KEP w oświadczeniu przesłanym PAP przypomniała, że duchowny przestrzegał przed "niebezpieczeństwem ekologizmu". Według gremium ta wypowiedź stała się do medialnych ataków na abp Marka Jędraszewskiego, który precyzyjnie mówił "nie chodzi o ekologię, ale o ideologię z kontekstem społecznym i politycznym, pojawiły się jednak wypowiedzi utrzymane w konwencji klasycznych fake newsów"

W oświadczeniu Rady stwierdzono, że duchowny "jest człowiekiem dialogu, tymczasem jego oponenci nie podjęli z nim żadnej próby dialogu". Sygnatariusze dokumentu zachęcają także do otwartej rozmowy o ekologii opartej "na prawdzie i otwartości na argumenty". Zaznaczają jednocześnie, że należy "zatroszczyć się również o to, co dzieje się w ludzkich sercach i umysłach. Zło bowiem najpierw jest myślą i mową, zanim się stanie uczynkiem".

Rada Episkopatu Polski ds. Apostolstwa Świeckich na koniec oświadczenia apeluje o wzajemny szacunek i dialog. "Tworzenie wirtualnej rzeczywistości, aby antagonizować społeczeństwo nie służy nikomu. Gdy człowiek mówi – tym bardziej, gdy przestrzega – warto się w niego wsłuchać i poważnie zastanowić" - stwierdzają duchowni.

Zobacz też: WOŚP 2020. Wicerzecznik PiS przyszedł do studia bez serduszka, wyszedł już z nim

Kim jest arcybiskup Marek Jędraszewski?

Marek Jędraszewski przez lata związany był z poznańskim Kościołem. Był bliskim współpracownikiem abp. Juliusza Paetza, który miał seksualnie wykorzystywać poznańskich kleryków. Doniesień medialnych nigdy nie udało się potwierdzić, jednak sam Paetz złożył rezygnację z urzędu. Watykan odsunął go także od pełnienia posługi kapłańskiej.

d41qpss

Arcybiskup Jędraszewski od 2017 pełni posługę metropolity krakowskiego. Od tego czasu był często opisywany w mediach. Duchowny wielokrotnie krytykował "lewacką zarazę" oraz czarne protesty. Jest także zdecydowanym krytykiem aborcji oraz in-vitro. - Kościół nie zabrania homoseksualistom kochać. Natomiast nie mogą oni oczywiście kochać osób tej samej płci - mówił w przeszłości abp Jędraszewski.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d41qpss
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d41qpss
d41qpss
Więcej tematów