Trwa ładowanie...
dr3htrz

Rada Europy o polskich mediach

41 parlamentarzystów Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy podpisało deklarację w sprawie zagrożenia dla demokracji i wolności wypowiedzi w Polsce - powiedział wiceprzewodniczący polskiej delegacji do Zgromadzenia, Marcin Libicki (PiS).

dr3htrz
dr3htrz

Jutro rano ta deklaracja będzie wydana jako oficjalny druk Rady Europy. Jednak nie jako stanowisko całego Zgromadzenia Parlamentarnego, lecz tylko tych, którzy się pod nim podpisali - powiedział we wtorek poseł Libicki.

Reforma ustawy o radiofonii i telewizji zaprojektowana przez rząd (...) nie przynosi żadnych gwarancji niezależności dla mediów publicznych, które są praktycznie zależne od partii rządowych. Państwowa gospodarka częstotliwościami doprowadziła do dominacji nadawców należących do państwa i jest instrumentem blokowania rozwoju komercyjnej, prywatnej konkurencji. Nowe prawo antymonopolowe, zawarte w projekcie, ma osłabić konkurencyjność niezależnych mediów w Polsce - uważają podpisani pod deklaracją.

Według nich, projekt ustawy jest zagrożeniem dla demokracji i wolności wypowiedzi w Polsce. Według Libickiego, pod deklaracją podpisało się 41 parlamentarzystów z frakcji Europejskich Demokratów i Chrześcijańskich Demokratów niemal z wszystkich krajów Europy.

Zgromadzenie Parlamentarne Rady Europy składa się z 580 osób, z czego jedną połowę stanowią deputowani, a drugą ich zastępcy.

Na początku kwietnia część posłów Platformy Obywatelskiej wystosowała list do sekretarza generalnego Rady Europy Waltera Schwimmera z prośbą o sporządzenie ekspertyzy na temat rządowego projektu noweli ustawy o radiofonii i telewizji.(aka)

dr3htrz
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dr3htrz
Więcej tematów