Trwa ładowanie...
d16yios
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rada Bezpieczeństwa ONZ znów zbierze się w sprawie Ukrainy

Rada Bezpieczeństwa ONZ ma przeprowadzić za zamkniętymi drzwiami nowe konsultacje w sprawie sytuacji na Ukrainie, w tym na Krymie - poinformowali dyplomaci. Posiedzenie zwołano z inicjatywy Wielkiej Brytanii.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rosyjska duma ogłasza decyzję ws. Ukrainy
Rosyjska duma ogłasza decyzję ws. Ukrainy (PAP/EPA, Fot: YURI KOCHETKOV)
d16yios

Posiedzenie 15 ambasadorów krajów członkowskich RB ONZ, drugie zwołane w trybie pilnym w ciągu dwóch dni, ma rozpocząć się w Nowym Jorku około godz. 14 czasu lokalnego (godz. 20 w Polsce).

Cytowany przez agencję AFP dyplomata zastrzegł, że wypracowanie wspólnego stanowiska między Zachodem a Rosją będzie "skrajnie trudne" i Rada Bezpieczeństwa ONZ może nie wydać żadnego oświadczenia po zakończeniu sesji.

Po piątkowym posiedzeniu sekretarz generalny ONZ Ban Ki Mun zlecił swojemu wysłannikowi Robertowi Serry'emu, który przebywa od kilku dni w Kijowie, aby udał się na Krym i podjął próbę mediacji. Jednak w sobotę Serry ogłosił, że odwołuje misję ze względu na wzrost napięcia, który uniemożliwia wizytę w regionie.

W sobotę po południu Rada Federacji, wyższa izba rosyjskiego parlamentu, zaaprobowała wniosek prezydenta Władimira Putina w sprawie użycia rosyjskich sił zbrojnych na terytorium Ukrainy.

d16yios

Podziel się opinią

Share

d16yios

d16yios
Więcej tematów