Trwa ładowanie...

Rada Bezpieczeństwa ONZ znów zbierze się w sprawie Ukrainy

Rada Bezpieczeństwa ONZ ma przeprowadzić za zamkniętymi drzwiami nowe konsultacje w sprawie sytuacji na Ukrainie, w tym na Krymie - poinformowali dyplomaci. Posiedzenie zwołano z inicjatywy Wielkiej Brytanii.

Share
Rada Bezpieczeństwa ONZ znów zbierze się w sprawie Ukrainy
Źródło: PAP/EPA, Fot: YURI KOCHETKOV
d4ipa9j

Posiedzenie 15 ambasadorów krajów członkowskich RB ONZ, drugie zwołane w trybie pilnym w ciągu dwóch dni, ma rozpocząć się w Nowym Jorku około godz. 14 czasu lokalnego (godz. 20 w Polsce).

Cytowany przez agencję AFP dyplomata zastrzegł, że wypracowanie wspólnego stanowiska między Zachodem a Rosją będzie "skrajnie trudne" i Rada Bezpieczeństwa ONZ może nie wydać żadnego oświadczenia po zakończeniu sesji.

d4ipa9j

Po piątkowym posiedzeniu sekretarz generalny ONZ Ban Ki Mun zlecił swojemu wysłannikowi Robertowi Serry'emu, który przebywa od kilku dni w Kijowie, aby udał się na Krym i podjął próbę mediacji. Jednak w sobotę Serry ogłosił, że odwołuje misję ze względu na wzrost napięcia, który uniemożliwia wizytę w regionie.

W sobotę po południu Rada Federacji, wyższa izba rosyjskiego parlamentu, zaaprobowała wniosek prezydenta Władimira Putina w sprawie użycia rosyjskich sił zbrojnych na terytorium Ukrainy.

d4ipa9j

Podziel się opinią

Share
d4ipa9j
d4ipa9j
Więcej tematów