Trwa ładowanie...
d4kw956

Rada Bezpieczeństwa ONZ zebrała się na nadzwyczajnym posiedzeniu

Rada Bezpieczeństwa ONZ zebrała się na pilnym posiedzeniu zainicjowanym przez Stany Zjednoczone. Powodem jest sytuacja w Iranie. Rosja uważa, że USA zbytnio ingeruje w sprawy wewnętrzne Iranu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rada Bezpieczeństwa ONZ zwołano w trybie pilnym
Rada Bezpieczeństwa ONZ zwołano w trybie pilnym (PAP, Fot: PAP/EPA)
d4kw956

Sesja miała rozpocząć się w piątek o godz. 15 czasu lokalnego (godz. 19 w Polsce). O zwołaniu spotkania poinformowała delegacja Kazachstanu, który od stycznia przewodniczy Radzie Bezpieczeństwa.

Na zorganizowanie w trybie natychmiastowym sesji Rady Bezpieczeństwa ONZ naciskały Stany Zjednoczone. Spotkanie ma związek z sytuacją wewnętrzną w Iranie.

Warto przypomnieć, że liczne demonstracje przeciwko bezrobociu, korupcji i podwyżkom cen podstawowych produktów spożywczych rozpoczęły się w Iranie 28 grudnia. Z czasem protesty stały się antyrządowe. Do tej pory w wyniku styczniowych demonstracji zginęło 21 osób.

d4kw956

Z kolei Rosja "nie widzi żadnej roli, jaką Rada Bezpieczeństwa ONZ mogłaby odegrać w tej sprawie". - Wewnętrzne sprawy Iranu mają się nijak do statutowej roli Rady Bezpieczeństwa - ocenił rosyjski wiceminister spraw zagranicznych Siergiej Riabkow w czwartkowej wypowiedzi dla agencji Ria Novosti.

ZOBACZ WIDEO: Mocny apel ciężarnej Clooney w ONZ

d4kw956

Podziel się opinią

Share
d4kw956
d4kw956
Więcej tematów