Trwa ładowanie...

Racibórz: wykoleił się pociąg z węglem. Długie utrudnienia w ruchu

Racibórz – Torowisko na trasie Racibórz-Markowice jest zupełnie nieprzejezdne po niedzielnym wykolejeniu składu z węglem. Uszkodzeniu uległy zarówno wagony, jak również tory oraz trakcja elektryczna.
Share
Racibórz - nieczynne torowisko na trasie Nędza – Racibórz.
Racibórz - nieczynne torowisko na trasie Nędza – Racibórz.Źródło: iStock.com
d285ch2

Racibórz – spore utrudnienia na kolei

W niedzielę około godziny 16 wykolejeniu uległ pociąg towarowy przewożący węgiel. Z torów wypadło 9 wagonów. Ich zawartość pokryła sąsiadujące torowiska. W wyniku zdarzenia zniszczeniu uległa trakcja elektryczna, a także spory, bo około 100 metrowy odcinek torów. Znacznemu uszkodzeniu uległy również wykolejone wagony.

Racibórz – trwa usuwanie szkód

Szkody spowodowane niedzielnym wypadkiem kolejowym będą naprawiane przez wiele dni. Obecnie odholowano już nieuszkodzoną część pociągu. Uprzątnięcie węgla, a także naprawa uszkodzonej trakcji oraz torowiska z pewnością zajmie kilka dni. Na miejscu wypadku, oprócz ekipy technicznej, pracują również służby, których zadaniem jest ustalenie przyczyn wypadku.

Racibórz – zmiany w ruchu

Niewykluczone, że już we wtorek odblokowane zostanie jedno z nieczynnych torowisk. Obecnie ruch na trasie Nędza – Racibórz odbywa się zastępczą komunikacją autobusową.

Informacje o wszelkich zmianach w sposobie przejazdu na tej trasie pasażerowie mogą uzyskać na stacjach, przystankach oraz poprzez portal www.portalpasazera.pl.

d285ch2

Podziel się opinią

Share
d285ch2
d285ch2
Więcej tematów