Trwa ładowanie...
d40uc5g

Pytania spisu zgodne z ustawą o ochronie danych

Generalny inspektor danych osobowych profesor Ewa Kulesza zapewnia, że pytania, znajdujące się w ankiecie narodowego spisu powszechnego, są zgodne z ustawą o ochronie danych osobowych.

d40uc5g
d40uc5g

Według Kuleszy, pytania, które były sprzeczne z konstytucją - na przykład o wyznanie - nie zostaną zadane przez rachmistrzów. Spis powszechny trwać będzie od 21 maja do 8 czerwca.

W radiowych Sygnałach Dnia profesor Ewa Kulesza podkreśliła, że podstawą do zbierania danych podczas narodowego spisu powszechnego jest przepis prawa, a udział w spisie jest obywatelskim obowiązkiem. Za odmowę wypełnienia ankiety grozi kara. Kulesza wyjaśniła jednak, że rachmistrzowie poinformują nas, na które pytania musimy, a na które możemy odpowiedzieć.

Zapytana o legalność pojawiających się między innymi w Internecie czarnych list nieuczciwych przedsiębiorców bądź klientów, Ewa Kulesza powiedziała, że są w tej sprawie propozycje pewnych uregulowań - stworzenia na przykład prawnych podstaw biura informacji kredytowej czy gospodarczej. Biuro takie - według Kuleszy - zbierałoby dane o nierzetelnych klientach różnych firm, między innymi telefonii komórkowej. (an)

d40uc5g
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d40uc5g
Więcej tematów