Trwa ładowanie...
d2gkvvb

Pyrzowice: awaria samolotu podczas startu

Podczas startu pasażerskiego samolotu w Pyrzowicach doszło rano do pęknięcia opony. Na pokładzie boeinga lecącego na Korfu znajdowało się 195 pasażerów - na szczęście nikomu nic się nie stało. Pas startowy, na którym stał samolot jest już wolny, a lotnisko otwarte.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Lotnisko w Pyrzowicach
Lotnisko w Pyrzowicach (PAP, Fot: Andrzej Grygiel)
d2gkvvb

Uszkodzona opona w Boeingu 737-800NG Travel Service, który blokował drogę startową, została wymieniona, samolot zjechał z drogi startowej. Katowice Airport zostało otwarte dla ruchu lotniczego.

Posted by [ Katowice Airport ]( https://www.facebook.com/KatowiceAirport ) on [ 6 czerwca 2015 ]( https://www.facebook.com/KatowiceAirport/posts/10152758501961511 )

- Pękła jedna z czterech opon podwozia przedniego - potwierdził tę informację Cezary Orzech, rzecznik lotniska w Pyrzowicach w rozmowie z TVN24. - Nikomu się nic nie stało, pasażerowie zostali wyprowadzeni do terminala, aby obsługa lotniska wymieniła koło. Awaria nie ma wpływu na zmianę siatki połączeń - dodał.

- W akcji wzięło udział 5 wozów ratowniczo-gaśniczych lotniskowej straży pożarnej - informuje RMF. Jak wyjaśnił rzecznik, jest to standardowa procedura w takich sytuacjach. Po wymianie opony samolot musi przejść przegląd.

d2gkvvb

Podziel się opinią

Share

d2gkvvb

d2gkvvb
Więcej tematów