Trwa ładowanie...

Putin ostrzega przed wyborem "niewłaściwej" partii

Premier Rosji Władimir Putin ostrzegł, że sugerowane przez sondaż niepowodzenie kierowanej przez niego partii Jedna Rosja w wyborach parlamentarnych 4 grudnia mogłoby spowodować wystąpienie kryzysu takiego jak w Grecji i Portugalii.

Share
Putin ostrzega przed wyborem "niewłaściwej" partiiŹródło: AP, fot: Alexei Druzhinin
dveqpvp

- Takie rzeczy pojawiające się w państwach europejskich i Stanach Zjednoczonych są rezultatem braku konsolidacji społecznej, gdy główne siły polityczne nie mogą dojść do zgody między sobą - powiedział Putin na spotkaniu z przywódcami Jednej Rosji w swej rezydencji w Nowo-Ogariowie pod Moskwą.

Jedna Rosja liczy na utrzymanie większości dwóch trzecich miejsc w Dumie Państwowej, ale przeprowadzony 7 listopada sondaż Instytutu Lewady ujawnił, że na partię premiera zamierza głosować tylko 51 proc. respondentów - choć tydzień wcześniej było to jeszcze 60 proc.

- W związku z tym chciałbym zwrócić waszą uwagę na potrzebę osiągnięcia jak najlepszego wyniku - powiedział Putin, wskazując, że złożony z wielu ugrupowań parlament nie byłby zdolny do wystarczająco szybkiego podejmowania decyzji.

- Zbliżyłoby to nas do granicy, którą już przekroczyli nasi partnerzy w Unii Europejskiej - ostrzegł rosyjski premier, zaznaczając, że również osiągnięcie zwykłej większości nie będzie dla Jednej Rosji klęską.

- Jeśli zachowamy większość dwóch trzecich, pogratulujemy sobie, a jeśli wyborcy zadecydują inaczej i otrzymamy zwykłą większość, będziemy nadal w stanie osiągnąć nasze cele - powiedział.

dveqpvp
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dveqpvp
dveqpvp
Więcej tematów