Trwa ładowanie...
d1u69rf

Putin oskarża Polskę ws. katastrofy smoleńskiej. Jest reakcja MSZ

- Działania Rosji nie sprzyjają ujawnieniu pełnej prawdy ws. Smoleńska - oznajmił wiceszef MSZ Bartosz Cichocki. To reakcja na słowa prezydenta Rosji Władimira Putina, który tego samego dnia w mocnych słowach wypowiedział się na temat katastrofy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Putin mówił, że Rosjanie mają "dość bzdur"
Putin mówił, że Rosjanie mają "dość bzdur" (East News, Fot: POOL SPUTNIK KREMLIN/East News)
d1u69rf

Słowa Putina padły podczas corocznej konferencji prasowej w Moskwie. Putin stwierdził, że na pokładzie Tu-154M nie było wybuchów, co poświadczają badania ekspertów polskich i rosyjskich. Podkreślił, że Rosjanie mają "dość tych bzdur" i zaapelował do Polaków, by "dorośli". Oskarżył przy tym, że chcemy "jeszcze bardziej utrudnić" relacje z Rosją.

- Jeśli w samolocie były wybuchy - samolot skąd leciał, z Moskwy? Z Warszawy - to znaczy, tam je położono (...) Szukajcie w takim razie u siebie - przekonywał.

Reakcja polskiego rządu była błyskawiczna. - Działania strony rosyjskiej, polegające na braku reakcji na część wniosków o pomoc prawną, na ukrywaniu ważnych świadków, uczestników wydarzeń 10 kwietnia 2010 r. i przetrzymywaniu naszej własności - wraku Tu-154M - nie sprzyjają ujawnieniu pełnej prawdy i zmuszają nas do zastanowienia się nad intencjami strony rosyjskiej w stosunku do nas, nad rolą rosyjskich uczestników ówczesnych wydarzeń - powiedział PAP Cichocki.

Zapewnił, że rząd będzie nadal "z determinacją dążyć do pełnego wyjaśnienia" przyczyn i okoliczności katastrofy.

d1u69rf

Podziel się opinią

Share
d1u69rf
d1u69rf
Więcej tematów