Trwa ładowanie...

Putin oddał głos. Trwają wybory prezydenckie w Rosji

Prezydent Rosji Władimir Putin zagłosował już w trwających w Rosji wyborach prezydenckich. Urzędująca głowa państwa pojawiła się w jednym z lokali wyborczych w Moskwie.

Putin oddał głos. Trwają wybory prezydenckie w RosjiŹródło: PAP/EPA, fot: sergei chirikov
d2485wx
d2485wx

- Jestem przekonany o słuszności programu, który proponuję naszemu krajowi - powiedział Putin, cytowany przez agencję Interfax. Prezydent stwierdził, iż będzie zadowolony z każdego wyniku, który pozwoli mu "realizować zadania prezydenta". Wybory rozpoczęły się w sobotę o godz. 21:00 i w związku z tym, że w Rosji obowiązuje dziewięć stref czasowych, potrwają niemal dobę.
Głosowanie odbywa się w czasie konfliktu na linii Rosja-Wielka Brytania. Londyn oskarża kraj Putina o otrucie Siergieja Skripala. Premier Theresa May wezwała Rosję do przedstawienie szczegółowych informacji o programie rozwoju broni chemicznej oraz próbie otrucia byłego pułkownika rosyjskiego wywiadu wojskowego. Moskwa nie odpowiedziała na ultimatum. W konsekwencji Wielka Brytania wydaliła rosyjskich dyplomatów. W sobotę tym samym odpowiedziała Rosja, dając brytyjskim przedstawicielom tydzień na opuszczenie kraju.

Rzeczniczka rosyjskiego MSZ Maria Zacharowa stwierdziła w telewizji Rossija 24, że najbardziej prawdopodobnymi źródłami śmiercionośnej substancji typu Nowiczok, która otruto Skripala, są Republika Czeska, Słowacja, Wielka Brytania lub Szwecja. Dodała, że od 20 lat właśnie te kraje "prowadziły intensywne badania nad substancjami tego typu". Resorty dyplomacji tych państw stanowczo odrzuciły zarzuty Rosji.

Zobacz także: Poślubiła córkę, pójdzie do więzienia!"

d2485wx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2485wx
Więcej tematów