Trwa ładowanie...
Putin miał interes w śmierci Kaczyńskiego? Kwaśniewski wyjaśnia
Natalia Durman

Putin miał interes w śmierci Kaczyńskiego? Kwaśniewski wyjaśnia

Były prezydent Aleksander Kwaśniewski ocenił, że Władimir Putin nie miał interesu w śmierci Lecha Kaczyńskiego. - Na zdrowy rozum nie powinien być tym zainteresowany - mówił Kwaśniewski w TVN24.

Share
d41tn7p

Jak tłumaczył, do katastrofy doszło w kwietniu, na kilka miesięcy przed wyborami prezydenckimi w Polsce, kiedy sondaże nie dawały Kaczyńskiemu szans na reelekcję.

Dodał, że podejrzewanie Putina o to, iż miałby mieć takie zamiary wobec kogokolwiek na arenie międzynarodowej, jest "niesprawiedliwe".

d41tn7p

Bielan: USA mogą ukrywać dowody na zamach

Wicemarszałek Senatu Adam Bielan nie wykluczył w czwartek na antenie Radia Zet, że USA ukrywają przed Polską dowody na to, że w Smoleńsku doszło do zamachu.

Pytany, dlaczego Rosjanie mieliby zamordować Lecha Kaczyńskiego, odpowiedział: -- Rosją rządzą dziś ludzie, którzy są zdolni do rozmaitych działań.

- W czym Lech Kaczyński przeszkadzał Władimirowi Putinowi? - pytała prowadząca program, Monika Olejnik.

- A w czym mu przeszkadzał Michael Saakaszwili? Dlaczego Putin najechał na Gruzję? - odpowiedział Bielan.

d41tn7p

- Saakaszwili nie został zamordowany - podkreśliła Olejnik.

- Nie został tylko dlatego, że Rosjanie nie zajęli Tbilisi. Między innymi dzięki interwencji prezydenta Lecha Kaczyńskiego i innych prezydentów, którzy mu towarzyszyli.

Wiceprezes Polska Razem stwierdził, że "bez śp. Lecha Kaczyńskiego Putinowi łatwiej rozgrywać naszą część Europy".

Jaki: sprawa Smoleńska nie jest wyjaśniona

- Czy powołanie nowej komisji badania wypadków lotniczych oznacza, że będzie ponowne śledztwo prokuratury - pytał z kolei Sławomir Sierakowski wiceministra sprawiedliwości Patryka Jakiego w programie #dziejesienazywo.

Jaki nie wykluczył takiej możliwości. Zaznaczył jednak, że obecnie się ta sprawą "nie zajmują".

Podkreślił, że żeby ocenić jakąkolwiek katastrofę lotniczą na świecie, potrzebne są trzy podstawowe dowody - czarna skrzynka, wrak i rejestr z kamery w wieży kontroli. - Problem polega na tym, że żadnego z tych dowodów nie mieliśmy w Polsce - oznajmił.

d41tn7p

Podziel się opinią

Share
d41tn7p
d41tn7p
Więcej tematów