Trwa ładowanie...

Putin gotowy do spotkania z Zełenskim. Jest warunek

Rzecznik prasowy Kremla Dmitrij Pieskow poinformował, że prezydent Rosji Władimir Putin jest gotowy do rozmów z przywódcą Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim. Podkreślił jednak, że nie dojdzie do rozmowy na temat Krymu zaanektowanego przez Federację Rosyjską.

Share
Putin gotów do spotkania z Zełenskim. Jest warunek
Putin gotów do spotkania z Zełenskim. Jest warunek Źródło: GETTY, fot: Anadolu Agency
d3nny80

- Jeśli mówimy o woli politycznej prezydenta, to Władimir Putin wyraźnie to potwierdził: jest gotowy do spotkania z Wołodymyrem Zełenskim - powiedział Dmitrij Pieskow na antenie telewizji Rossija 1.

Pieskow podkreślił, że Kreml nie jest zadowolony z obecnych stosunków z Ukrainą i chciałby je normalizować. Zaznaczył jednak, że podobnego podejścia do tej sprawy nie dostrzega w postawie Zełenskiego.

Putin nie będzie prowadził żadnych rozmów o Krymie

Podczas rozmowy poruszono również temat zaanektowanego przez Rosję w 2014 roku Krymu. Aneksji nie uznało większość państw na świecie i na arenie międzynarodowej półwysep wciąż uważany jest za integralną część Ukrainy. Kreml ma tę sprawę zupełnie inny pogląd i nie zamierza prowadzić w związku z tym żadnych negocjacji.

d3nny80

- Rzecz w tym, że dla nas sprawa Krymu nie istnieje, natomiast - jak słyszymy z kancelarii ukraińskiego prezydenta - Zełenski chce rozmawiać o Krymie. Z jakiego punktu widzenia? Oczywiście nie z takiego, że jest to region Federacji Rosyjskiej - powiedział Pieksow.

Rzecznik Kremla zepewniał o gotowości Putina do spotkań i podkreślał, że prezydent Rosji jest w pełni świadomy, że prędzej czy później stosunki z Ukrainą muszą zastać w pełni przywrócone. - Możemy powiedzieć, że Rosja, a konkretnie prezydent Putin, kolejny raz potwierdza chęć normalizacji stosunków z Ukrainą - stwierdził.

Roman Giertych krytykuje zmiany Czarnka. Poza jedną

Źródło: "Rzeczpospolita"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3nny80

Podziel się opinią

Share
d3nny80
d3nny80
Więcej tematów