Trwa ładowanie...
diki7tp

Putin daje Czeczenom 72 godziny na rozpoczęcie rozmów pokojowych

Prezydent Władimir Putin dał Czeczenom w poniedziałek 72 godziny na rozpoczęcie rozmów z przedstawicielami Rosji w sprawie rozbrojenia i zakończenia wojny w Czeczenii.

diki7tp
diki7tp

Według Rosji, Czeczeni korzystają w tej wojnie z poparcia międzynarodowych terrorystów. Radzę członkom wszystkich nielegalnych formacji wojskowych i tym, którzy sami nazywają się działaczami politycznymi, by bezzwłocznie zerwali kontakty z międzynarodowymi terrorystami i ich organizacjami - powiedział Putin w telewizyjnym przemówieniu do narodu.

W ciągu najbliższych 72 godzin powinni spotkać się z przedstawicielami organów federalnych w celu przedyskutowania następujących kwestii: metody rozbrojenia nielegalnych formacji i grup oraz włączenia ich w cywilne życie w Czeczenii - powiedział rosyjski prezydent. Nie poinformował, co będzie, jeśli termin 72 godzin nie zostanie dotrzymany.

Putin stale powtarza, że ataki terrorystyczne w USA 11 września i wojna w Czeczenii są częścią tego samego międzynarodowego terroryzmu i powinny być traktowane przez Zachód tak samo. (aw)

diki7tp
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
diki7tp
Więcej tematów