Trwa ładowanie...

Pułkownik Adam Mazguła dla WP: zarejestrowałem już stowarzyszenie. Będziemy bronić honoru i konstytucji

- Stowarzyszenie zostało już zarejestrowane, a swoją działalność rozpocznie w pierwszych dniach stycznia 2017 roku. Będziemy występowali w obronie honoru oraz konstytucji. Liczymy na to, że będzie to masowy ruch społeczny, zrzeszający ludzi, którzy mi ufają - mówi w rozmowie z WP pułkownik Adam Mazguła.

Share
Pułkownik Adam Mazguła dla WP: zarejestrowałem już stowarzyszenie. Będziemy bronić honoru i konstytucji
Źródło: Videoplayer - Film
d3c156w

WP: Poinformował pan za pośrednictwem Twittera, że zakłada stowarzyszenie. Kogo będzie ono zrzeszało i czym będzie się zajmowało?

d3c156w

- Stowarzyszenie będzie miało bardzo szeroką formułę i będzie występowało w obronie honoru oraz konstytucji. Swoją działalność rozpocznie w pierwszych dniach stycznia 2017 roku. Więcej szczegółów nie chcę w tym momencie zdradzać.

WP: Do stycznia zostało już bardzo niewiele czasu. Zdążycie z rejestracją? Jaka będzie wasza nazwa?

- Stowarzyszenie zostało już zarejestrowane, ale na razie nie zdradzę jego nazwy. Poznacie ją państwo w pierwszych dniach stycznia.

WP: Zostanie pan jego prezesem?

d3c156w

- W tym momencie żadne decyzje odnośnie do władz i kierownictwa stowarzyszenia jeszcze nie zapadły. Jesteśmy obecnie w trakcie ustalania tego zagadnienia.

WP: Czy powstanie tego stowarzyszenia oznacza, że pańska obecność w KOD to zamknięty rozdział? Ta formuła się już wyczerpała?

- Nie, ta formuła się nie wyczerpała. Stowarzyszenie ma działać obok KOD i zrzeszać ludzi, którzy mi ufają.

WP: Co to będą za ludzie? Mundurowi?

d3c156w

- Tak jak już powiedziałem, będzie to szersza formuła. Skierowana również do mundurowych, ale przede wszystkim do ludzi, którzy sprzeciwiają się łamaniu prawa i konstytucji w Polsce. Liczymy na to, że będzie to masowy ruch społeczny.

WP: Napisał pan na Twitterze: "Nie jestem politykiem, ale polityka mnie dopadła i gryluje. Teraz więc się już nie wycofam". Nie obawia się pan wejścia do polityki?

- Wielokrotnie to już mówiłem, ale powtórzę jeszcze raz. Nie jestem politykiem, ale polityka mnie dopadła. W związku z tym jestem traktowany jak polityk i zamierzam się z tym tematem zmierzyć. Nie obawiam się tego wyzwania.

d3c156w

Podziel się opinią

Share
d3c156w
d3c156w
Więcej tematów